توکلی:از اتحاد اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنم

  یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس آینده گفت: ما آنقدر از نبود حزب آسیب دیده‌ایم که معتقدم حضور جریانات فکری مختلف می‌تواند فقدان حزب را جبران کند. به گزارش ایسنا، احمد توکلی در مورد لیست ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: این یک ائتلاف جدی است و چنین چیزی تا […]

 

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس آینده گفت: ما آنقدر از نبود حزب آسیب دیده‌ایم که معتقدم حضور جریانات فکری مختلف می‌تواند فقدان حزب را جبران کند.

به گزارش ایسنا، احمد توکلی در مورد لیست ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: این یک ائتلاف جدی است و چنین چیزی تا حالا اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

وی افزود: گله‌ای که از جبهه پایداری داشتم این بود که از جمع بیرون رفتند. من در شکل‌گیری لیست نقشی نداشتم و مدت‌هاست به جلسه فراکسیونی هم نمی‌روم اما حتماً لیستی رأی می‌دهم زیرا منطق سیاسی اقتضا دارد وقتی دو جریان فکری تفاوت‌هایی دارند و ما یک مجموعه را ترجیح می‌دهیم، کمک نکنیم که آن مجموعه پیروزی‌اش را از دست بدهد.

این نماینده مجلس درباره حضور چهره‌های کم‌تر شناخته شده در لیست ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: اگر همه نیرو‌ها شناخته شده باشند معنی‌اش عدم جابه‌جایی قدرت است. در حالی که مسأله مهم پیروزی اصولگرایان است البته من از وجود عقلیت منسجم هم دفاع می‌کنم، زیرا هرچه جریانات فکری منسجم‌تر باشند بهتر است. البته طبیعتاً دلم می‌خواهد که اکثریت با اصولگرایان باشد.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس درباره اختلاف‌نظر برخی اعضای لیست اصولگرایان در مباحث اقتصادی نیز گفت: ما اگر فرق ائتلاف با حزب را بدانیم این میزان اختلاف اهمیتی ندارد. مشخصاً من با آقای داوودی با هم اختلاف‌نظر نداریم و مبنای فکریمان یکسان است. البته آقای آل‌اسحاق به نیروهای بازار نزدیک‌تر است و ممکن است با هم اختلاف مصداقی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: شما نمی‌توانید کاری کنید که همه اجزای ائتلاف کاملاً راضی باشند، بلکه عقل سیاسی اقتضا می‌کند به نتیجه ائتلاف تمکین کنیم و با آن همراهی کنیم.

توکلی درباره وجود لیست‌های موازی در بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان اظهار کرد: غیر از لیست‌های دو جریان اصلی بقیه لیست‌‌ها حیاتشان بیش‌تر رسانه‌ای است تا اجتماعی. به ویژه در شهری مثل تهران که شهر بزرگی است و از نظر انتخابات یک دریای بی‌کران است فقط دو جریان اصلی که بدنه اجتماعی گسترده دارند می‌توانند خودشان را به مردم معرفی کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره عدم حضور علی لاریجانی در ائتلاف اصولگرایان نیز تصریح کرد: آقای لاریجانی سلیقه‌اش چیز دیگری بود. تا جایی که من اطلاع دارم وی به تبلیغات و نحوه رسیدن به لیست انتقاداتی داشتند. البته نبود او خیلی هم تأثیرگذار نیست. زیرا ایشان حزبی ندارد و نامزد تهران هم نیست. آسمان به زمین نمی‌آید. اگر من یا آقای لاریجانی در لیست نباشیم، اگرچه تأثیراتی داریم اما زیر و رو نمی‌کنیم.

وی درباره فهرست صدای ملت و این‌که آیا این لیست انتخاباتی می‌تواند لیست اصولگرایان را تحت‌الشعاع قرار دهد، گفت: وجود اختلاف به هر میزان بی‌ضرر نیست ولی نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد.

توکلی درباره احتمال حضورش در لیست صدای ملت نیز گفت: با من در این باره صحبتی نشده و من نمی‌دانم در لیست هستم یا نه. اما به هر حال نامزد اصولگرایان هستم.

 

این نماینده اصولگرای مجلس درباره نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده تأکید کرد: برخورد دکتر عارف با موضوع رد صلاحیت‌ها برخورد متینی بود. آن‌ها ضمن تمکین به قانون، اعتراضاتشان را به شکل سازمان‌یافته و درست مطرح کردند. آقای تابش هم گفته بود این‌که افراد سرشناس در لیست نباشند و آدم‌های جدیدی وارد شوند، امر مبارکی است و باعث می‌شود نیروهای تازه به میدان بیایند.