نشست اعضای خبرگان دوره پنجم با آیت ا… جنتی

    نمایندگان دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری پس از دو نشست صبح و عصر در دفتر آیت ا… جنتی رییس این مجلس، گردهم آمدند.به گزارش ایلنا، در ابتدای این نشست آیت ا… جنتی ضمن تشکر مجدد از اعضای مجلس خبرگان رهبری که وی را به عنوان رییس خبرگان رهبری برگزیدند، اظهارکرد: مجلس خبرگان رهبری […]

    نمایندگان دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری پس از دو نشست صبح و عصر در دفتر آیت ا… جنتی رییس این مجلس، گردهم آمدند.به گزارش ایلنا، در ابتدای این نشست آیت ا… جنتی ضمن تشکر مجدد از اعضای مجلس خبرگان رهبری که وی را به عنوان رییس خبرگان رهبری برگزیدند، اظهارکرد: مجلس خبرگان رهبری وظایف و مسؤولیت‌های خطیری در قبال رهبری و ولایت فقیه دارد و تقویت بنیاد ولایت فقیه از وظایف خبرگان است.وی افزود: پاسخگویی به شبهاتی که از سوی دشمنان و برخی معاندان داخلی علیه ولایت فقیه در جامعه مطرح می‌شود از دیگر مسؤولیت‌های مجلس خبرگان رهبری است.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز در سخنانی با اشاره به برخی از مشکلات مردم به ویژه در مناطق مرزی و محروم اظهارکرد: مردم شریف ایران اسلامی به خصوص مردم همیشه در صحنه در مناطق محروم، خواسته‌های زیادی ندارند و با تأمین خواسته‌های حداقلی این عزیزان خیلی از مشکلات آنان برطرف خواهد شد با این حال و با تمام محرومیت‌ها در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی با تمام وجود حضور داشته و دارند و ما از مسؤولین می‌خواهیم برای رفع مشکلات این مردم رنج‌کشیده بیش از پیش بکوشند.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز هم در این جلسه با اشاره به انتخاب آیت ا… جنتی به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری، گفت: از هیأت رییسه محترم و اعضای این مجلس می‌خواهم تا با ارایه طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای ارتقای کارآمدی مجلس خبرگان برآیند.

وی افزود: در این خصوص ضروری است کارآیی کمیسیون‌ها و مرکز تحقیقات دبیرخانه مجلس خبرگان را ارتقا بدهیم.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین کعبی نیز با اشاره به شأن و جایگاه مجلس خبرگان رهبری گفت: ضرورت مبارزه جدی با تهاجم فرهنگی از سوی دستگاه‌های مسؤول بیش از پیش احساس می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین حیدری آل کثیری با اشاره انتخاب هیأت رییسه جدید مجلس خبرگان گفت: این انتخاب حاوی دو پیام داخلی و خارجی و یأس دشمنان و معاندان بود.

وی با اشاره به برخی مشکلات مردم استان خوزستان گفت: از دولت محترم درخواست می‌کنم برای کمک به مردم آسیب‌دیده اقدام جدی نمایند.

همچنین سید عبدالهادی حسینی شاهرودی، نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان به انتخاب آیت ا… جنتی به ریاست خبرگان اشاره و آن را دارای پیام‌های جدی دانست و گفت: خبرگان برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه و رهبری وظیفه دارند.

وی افزود: از دست‌اندرکاران حوزه علمیه درخواست می‌کنم تا مبحث ولایت فقیه در مدارس تحت پوشش حوزه لحاظ و از برگزاری این گونه کلاس‌ها حمایت جدی صورت پذیرد.

سپس آیت ا… حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه قم در پاسخ حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی از تجدیدنظر شورای عالی و بازنگری این شورا در خصوص برقراری مستمر کلاس‌هایی تحت عنوان مبحث ولایت فقیه در حوزه‌های علمیه خبر داد.

در بخش دیگری از این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین علی اسلامی، نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری، نیز درباره اصلاح برخی مواد آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری نکاتی را متذکر شد.

همچنین احمد پروایی، نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مسؤولان نظام به ویژه دستگاه قضایی باید به صورت جدی با مفاسد اقتصادی برخورد کرده و سازوکارهای نظارتی نیز تقویت شوند.

وی سپس به برخی از مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنان اشاره و از مسؤولین خواست برای رفع مشکلات به خصوص مشکلات اقتصادی جامعه بیش‌تر بکوشند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی اشکوری دیگر نماینده گیلان در خبرگان رهبری نیز از مطالبات و مشکلات مردم سخن گفت و هماهنگی بیش‌تر بین مسؤولین و نمایندگان خبرگان را خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فراز نیز در سخنانی بر پیگیری مطالبات و و رهنمودهای مقام معظم رهبری به خصوص از سوی نمایندگان مجلس خبرگان تأکید نمود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود حسینی شاهرودی، نماینده مردم کردستان هم از کمبود بودجه‌های فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی انتقاد کرد و گفت: در مناطق مرزی و به ویژه کردستان مشکل اشتغال جدی است و من از مسؤولین درخواست می‌کنم برای رفع این مشکلات پیگیری لازم را انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین وافی هم در سخنانی با اشاره به بافت و ترکیب ویژه مجلس خبرگان، تأکید کرد: لازم است از این ظرفیت عالی، کمال استفاده را برای پیشبرد اهداف نظام به‌کاربرد.

 

وی افزود: همان‌گونه که حضرت امام (ره) فرمودند: مجلس خبرگان، تقویت رهبری است لذا باید از ظرفیت‌های این نهاد ارزشمند بیش از پیش، بهره‌برداری شده و آقایان نمایندگان خبرگان نیز هر یک در حوزه انتخابیه خویش با استفاده از این جایگاه رفیع مجلس خبرگان با مشکلات به ویژه مشکلات فرهنگی حوزه انتخابیه خود مقابله و برای رفع آن‌ها بکوشند.