وزیر ارتباطات:ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ICT سه برابر دولت تعریف شده است

  وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با تشریح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات، گفت: پروژه‌ها به صورت مستمر تنظیم شده و به صورت هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرند. به گزارش تسنیم، محمود واعظی با اشاره به تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و همچنین در ارتباط با پروژه‌های اقتصادی در این وزارتخانه اظهارکرد: […]

 

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با تشریح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات، گفت: پروژه‌ها به صورت مستمر تنظیم شده و به صورت هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

به گزارش تسنیم، محمود واعظی با اشاره به تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و همچنین در ارتباط با پروژه‌های اقتصادی در این وزارتخانه اظهارکرد: از سال گذشته بر اساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، بعد از احصای ۲۴ بند از این سیاست‌ها، بندهایی که مربوط به حوزه ارتباطات، فن‌آوری اطلاعات و همچنین فضایی بود را مشخص کردیم.

وی عنوان کرد: در ادامه با برنامه‌ریزی دقیق، مأموریت‌های مشخصی برای این بخش‌ها در کارهای پژوهشی از ایده تا تولید تعیین و به پژوهشگاه‌های مربوطه ارسال شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به جلسات اقتصاد مقاومتی که به صورت هفتگی در وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برگزار می‌شود، خاطرنشان‌کرد: در چند سال گذشته جلسات متعددی در بخش اقتصاد مقاومتی در این وزارت برگزار شد که در این جلسات ۶ پروژه برای تحقق اقتصاد مقاوتی در وزارتخانه تعریف شد که این پروژه‌ها به صورت هفتگی مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرند.

او با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: همان‌طور که ایشان دستور دادند اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی جزو اولویت‌های تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات است و امیدواریم در نیمه دوم سال ثمرات این فعالیت‌ها را به مردم اعلام کنیم.

واعظی در ادامه با بیان این‌که بودجه پروژه‌های تعریف شده در اقتصاد مقاومتی از ۳ منبع برخوردار است، ابراز کرد: در دو قسمت از اجرای پروژه که مربوط به موضوعات زیرساختی و امنیتی است، هیچ سودی تا سال‌های بعد به خود اختصاص نمی‌دهد.

وی افزود: بخش خصوصی رغبتی به سرمایه‌گذاری در این دو بخش ندارد و باید از محل بودجه داخل وزارت، هزینه کرد.

او افزود: منبع دوم استفاده از پتانسیل بخش خصوصی است. تعیین شد تا فعالیتی صورت گیرد تا پروژه‌های بزرگ برای بخش خصوصی جاذبه داشته باشد. به این طریق می‌توانند از سرمایه‌گذاری در آن به سود برسند.

واعظی گفت: گفتنی است مذاکرات زیادی با این بخش صورت گرفته که استقبال آن‌ها هم از این پروژه‌ها خوب است.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به انجام مذاکرات هسته‌ای و عبور از تحریم‌ها عنوان کرد: بعد از برجام، فضای مناسبی از نظر بین‌المللی برای کشور به وجود آمده که این مسأله سبب شد تا منبع سومی ایجاد شود که آن هم سرمایه‌گذاران خارجی هستند.

 

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: پروژه‌ها اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات به‌گونه‌ای تنظیم شده تا هر آن‌چه که دولت سرمایه‌گذاری می‌کند، ۳ برابر آن توسط بخش خصوصی انجام شود و وزارت ارتباطات در اصل بستر این سرمایه‌گذاری‌ها را ایجاد می‌کند.