۸۰۰۰۰ دستگاه خودرو در دی‌ماه تولید شد

مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت از تولید ۷۹ هزار و ۸۵۳ دستگاه خودرو سبک تولید شده در دی ماه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۹۵درصد به تولید خودروهای سواری و ۵ درصد به وانت اختصاص دارد. به گزارش مهر، امیرحسین قناتی از تولید ۷۹ هزار و ۸۵۳ دستگاه خودرو سبک […]

مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت از تولید ۷۹ هزار و ۸۵۳ دستگاه خودرو سبک تولید شده در دی ماه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۹۵درصد به تولید خودروهای سواری و ۵ درصد به وانت اختصاص دارد.

به گزارش مهر، امیرحسین قناتی از تولید ۷۹ هزار و ۸۵۳ دستگاه خودرو سبک تولید شده در دی ماه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۹۵ درصد به تولید خودروهای سواری و ۵ درصد به وانت اختصاص دارد، ضمن این‌که گزارش ارزشیابی کیفی خودرو‌ها در ۵ بازه قیمتی و براساس استاندارد ملی شماره ۱۷۴۷۲ صورت گرفته که براساس آن، خودروهای سبک تولیدی کشور در این ماه شامل ۳۴ مدل خودرو در گروه سواری و ۶ مدل در گروه وانت است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس توزیع رده کیفی خودروها، ‌در سطح کیفی ۱ ستاره ۱۹ مدل خودرو، ‌۲ ستاره ۱۰ مدل و ‌۳ ستاره ۵ مدل خودرو قرار گرفته که به ترتیب ۵۶ درصد، ‌۲۹ و ۱۵ درصد نمودار توزیع رده کیفی خودرو‌ها را شامل می‌شود و در سطح کیفی ۴ و ۵ ستاره هیچ تعداد مدل خودرویی در این توزیع طی دی ماه سال جاری جای نگرفته است.

 

این مقام مسؤول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توزیع رده کیفی خودروهای وانت در مدت مذکور، یادآور شد: تعداد ۶ مدل خودرو در سطح کیفی یک ستاره در دی ماه سال جاری قرار گرفته‌اند که صددرصد توزیع رده کیفی خودرو‌های وانت را شامل می‌شود.