وزیر کار عنوان کرد:سالیانه ۸۰۰ هزار شغل نیاز داریم

وزیر کار با اعلام این‌که کشور به سالیانه ۸۰۰ هزار شغل جدید نیازمند است، گفت: امروز به خلق اشتغال نیاز داریم. به گزارش مهر، علی ربیعی با بیان این‌که امروز به خلق اشتغال نیاز داریم، گفت: اشتغال مولد و تولید ثروت در سایه همکاری دولت با شرکای اجتماعی خود از جمله کارآفرینان است. وزیر کار […]

وزیر کار با اعلام این‌که کشور به سالیانه ۸۰۰ هزار شغل جدید نیازمند است، گفت: امروز به خلق اشتغال نیاز داریم.

به گزارش مهر، علی ربیعی با بیان این‌که امروز به خلق اشتغال نیاز داریم، گفت: اشتغال مولد و تولید ثروت در سایه همکاری دولت با شرکای اجتماعی خود از جمله کارآفرینان است.

وزیر کار با بیان این‌که در شرایط کنونی از ریخت و پاش‌های دلاری سال‌های گذشته خبری نیست، افزود: اگر امروز دلاری به دست ‌آید، این دلار‌ها دیگر پاشیده نخواهد شد.

وزیر کار ادامه داد: ما حق هدر دادن حتی یک دلار هم نداریم و بدون کار کارشناسی هم نباید کاری انجام دهیم بلکه باید با سختکوشی تمام این مسیر را به جلو ببریم.

وی با اشاره به تغییرات لحظه‌ای شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی دنیا افزود: برای غلبه بر این شرایط باید خلاقیت و سختکوشی داشته باشیم که این موضوع در ذات کارآفرینی نهفته است.

ربیعی تأکید کرد: برای طی مسیر پرتلاطم پیش رو در کشور به کمک کارآفرینان نیاز است که باید بیش از گذشته همکاری دولت با کارآفرینان شکل بگیرد که این همکاری نیز باید از میزهای کنفرانس فراتر رود و نزدیک تر شود.

وزیر کار با بیان این‌که سالیانه نیاز به ایجاد ۸۰۰ هزار شغل هستیم، افزود: برای ایجاد این تعداد شغل باید به بهره‌وری کارگری و کارآفرینی توجه ویژه کنیم.

وزیر کار گفت: تجربه‌کارآفرینی در کشور ما متفاوت از الگوهای جهانی است که در شرایط خاص ایران به‌کار می‌رود و تجربه این‌که چگونه در کنار کارآفرینان قرار بگیریم تا در شرایط ایران امروز رشد کنیم تجربه خاصی خواهد بود.

وی، عصر امروز را عصر پسامنابع دانست و افزود: باید برای منابع دیگری برنامه‌ریزی کنیم و بخش عمده این منابع در وجود کارآفرینان است.

 

ربیعی با بیان این‌که اعتماد بخش خصوصی به دولت رو به افزایش است، گفت: باید برای اعتماد‌سازی گام‌های بیش‌تری برداشته شود. کارآفرینان صبور و ریسک پذیرند و به آینده امید دارند.