رتبه چهاردهم ایران در تولید فولاد

  به گزارش انجمن جهانی فولاد(World Steel Association)، در سال ۲۰۱۵ ایران با تولید ۱۶٫۱ میلیون تن فولاد خام در رتبه چهاردهم جهان قرار گرفت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل ازروابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد در گزارش World Steel in Figures 2016 را منتشر کرد که در […]

 

به گزارش انجمن جهانی فولاد(World Steel Association)، در سال ۲۰۱۵ ایران با تولید ۱۶٫۱ میلیون تن فولاد خام در رتبه چهاردهم جهان قرار گرفت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل ازروابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد در گزارش World Steel in Figures 2016 را منتشر کرد که در آن گزارش آمار و ارقام مربوط به آخرین تحولات صنعت فولاد و مروری جامع بر فعالیت‌های صنعت فولاد از تولید فولاد خام تا مصرف فولاد ارایه شده است.

 در این گزارش آمار و ارقام مربوط به تولید فولادخام جهان، کشور‌ها و شرکت‌های فولاد ساز جهان و سرانه مصرف فولاد در سال ۲۰۱۵ ارایه شده است.

در رتبه‌بندی کشورهای تولیدکننده فولاد خام جهان در سال ۲۰۱۵ چین با تولید ۸۰۳٫۸میلیون تن رتبه نخست را به خود اختصاص داد.ژاپن با تولید ۱۰۵٫۲ در رتبه دوم و هند با تولید ۸۹٫۴ میلیون تن در رتبه سوم قرار گرفتند.

ایران نیز با تولید ۱۶٫۱ میلیون تن فولاد خام رتبه چهاردهم تولیدکنندگان فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد.

در رتبه‌بندی شرکت‌های تولیدکننده فولاد جهان، آرسلور میتال با تولید ۹۷میلیون و ۱۳۶ هزار تن فولاد در رتبه نخست شرکت‌های تولیدکننده فولاد قرار گرفت.

شرکت‌های Hesteel Group و NSSMCبه ترتیب با تولید ۴۷٫۷۴۵ و ۴۶٫۳۷۴ میلیون تن در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

ایمیدرو با تولید ۱۴٫۱ میلیون تن فولاد در رتبه ۲۷ جهان قرار گرفت.

 

همچنین سرانه مصرف فولاد در کشورهای مختلف در سال ۲۰۱۵ رتبه‌بندی شده است که بر اساس این گزارش کره‌جنوبی با مصرف سرانه هزار و ۱۱۳ کیلوگرم در رتبه نخست قرار گرفت. تایوان و چین به صورت مشترک با سرانه ۷۵۰٫۶کیلوگرم در رتبه دوم قرار گرفتند و جمهوری چک نیز با ۶۲۷٫۴ کیلوگرم در رتبه سوم قرار گرفت. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۵ میزان مصرف سرانه فولاد ایران ۲۳۶٫۶ کیلوگرم بوده است.