۱۸۷۶، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران:نفتکش‌های ایرانی بیمه «پی‌اند‌ای کلاب» می‌شوند

  مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از اجاره برخی نفتکش‌های ناوگان این شرکت به مشتریان خارجی خبر داد و در عین حال گفت: این شرکت آمادگی حمل محموله‌های نفت خام ایران را در پسابرجام دارد. علی اکبرصفایی درباره این که با توجه به افزایش صادرات نفت خام ایران آیا شرکت ملی نفتکش توان حمل آن […]

 

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از اجاره برخی نفتکش‌های ناوگان این شرکت به مشتریان خارجی خبر داد و در عین حال گفت: این شرکت آمادگی حمل محموله‌های نفت خام ایران را در پسابرجام دارد.

علی اکبرصفایی درباره این که با توجه به افزایش صادرات نفت خام ایران آیا شرکت ملی نفتکش توان حمل آن را دارد، اظهار کرد: همه ظرفیت این شرکت در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد و تلاشمان این است افزایش صادرات نفت ایران را پوشش دهیم.

به گزارش شانا، وی با بیان این که شرکت ملی نفتکش برای صادرات نفت، افزون بر توانمندی‌های خود، حمایت شرکت ملی نفت ایران را نیز دارد، در این باره که آیا افزایش ظرفیت ناوگان در برنامه این شرکت قرار دارد، تصریح کرد: در صورت اعلام نیاز شرکت ملی نفت ایران، به صورت کوتاه مدت این امکان وجود دارد.

عضو هیأت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با تأیید حل مشکل بیمه پی‌اند‌ای کلاب (P&I CLUB) برای همه کشتی‌ها، چه کشتیهایی که مالکان آن ایرانی و چه کشتیهایی که مالکان آن خارجی هستند، تصریح کرد: نفتکش‌های این شرکت تا چند روز آینده تحت پوشش بیمه پی‌اند‌ای کلاب که عضو‌ ای‌جی‌ای (IGA) هستند، قرار می‌گیرند.

وی در این باره که آیا همه ١٣ کلاب عضو‌ ای‌جی‌ای موافقت خود را برای پوشش نفتکش‌های ایرانی اعلام کردند، افزود: یکی از کلاب‌هایی که آمریکایی است به دلیل محدودیتی که دولت آمریکا گذاشته است، امکان همکاری با آن وجود ندارد اما ١٢ کلاب دیگر پوشش بیمه‌ای کشتی‌های ایرانی را تصویب کردند و امکان همکاری با آن‌ها وجود دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، به محض این که نفتکش‌های ایرانی از سوی کلاب‌های عضو ‌ای‌جی‌ای تحت پوشش قرار گیرند نفتکش‌های ایران در بنادر اروپایی تردد خواهند کرد و این کار به‌زودی انجام می‌شود.

آی جی‌ای (IGA) انجمن یا اتحادیه ١٣ کلاب P&I است که ۸ کلاب انگلیسی و بقیه از کشورهای نروژ، سوئد، ژاپن و آمریکا هستند. هم اکنون حدود ٩٥ درصد همه کشتی‌های دنیا تحت پوشش این مجموعه هستند که با در اختیار داشتن یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های اتکایی دنیا تا سقف ۳ میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار و توانایی بالا در ارتباط با ارایه خدمات بیمه‌ای مورد نیاز کشتیرانی و دریانوردی، اعتبار ویژه‌ای در صنعت حمل و نقل دریایی دارد.

 

داشتن پوشش یکی از کلاب‌های عضو IGA از سوی پایانه‌های بزرگ نفتی، بسیاری از اجاره‌کنندگان بزرگ و همچنین کشورهای صاحب پرچم از الزام‌هاست.