۱۸۷۷، عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات:تولید محتوای داخلی ۱۰ برابر می‌شود

  خسرو سلجوقی، عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران گفت: سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه‌ریزی کرده است. به گزارش ایسنا، این عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران در حاشیه برگزاری نخستین هم‌اندیشی بین‌المللی کلان داده‌ها […]

 

خسرو سلجوقی، عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران گفت: سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش ایسنا، این عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران در حاشیه برگزاری نخستین هم‌اندیشی بین‌المللی کلان داده‌ها در پژوهشکده اسانس‌های طبیعی دانشگاه کاشان، اشتغال‌زایی را از مهم‌ترین فواید اجرای این پروژه دانست و اظهار کرد: هر برنامه کاربردی تولید محتوا در فضای مجازی که نوشته شود پیش‌بینی می‌شود زمینه اشتغال دو نفر فراهم شود.

وی به نوشتن حدود ۵۰ هزار برنامه کاربردی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این پروژه در سال گذشته زمینه اشتغال ۱۰۰ هزار نفر را درکشور فراهم کرد که باید برای حل نیاز کشور این برنامه‌ها ارتقا یابد.

عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران با اشاره به این‌که یکی از ویژگی‌های اپ‌‌ها (برنامه‌های کاربردی) که در سیاست اقتصاد مقاومتی دیده شده این است که درون‌زا و برون‌گرا باشد، تصریح کرد: این برنامه‌های کاربردی می‌تواند علاوه بر تولید داخلی، در صادرات و بازار خارجی نیز توزیع و کاربرد داشته باشد و از جمله ویژگی‌های این بخش این است که نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفتی ندارد و با وسایلی همچون تبلت، رایانه و با خط اینترنت می‌توان به تولید محتوا پرداخت.

سلجوقی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد درآمد هر اپی که نوشته می‌شود عاید نویسنده می‌شود و این طرح فرصتی مناسب برای کسب و کار جوانان است.

وی سرمایه انسانی، فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات و شکل‌گیری فرایند نوآوری را سه عامل دانایی در کشور دانست و افزود: ایجاد مراکز رشد، پارک‌های علم و فن‌آوری و توسعه فن‌آوری‌های نوین ساختار لازم برای تربیت نیروی انسانی کارآفرین است.

عضو هیأت عامل سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: در زمینه کسب و کار از بین ۱۸۰ کشور، ایران رتبه ۱۴۳ را دارد که این رتبه خوبی نیست.

سلجوقی حاکم بودن الگوهای سنتی را از جمله مشکلات دانست و افزود: با توجه به عصر فن‌آوری و ارتباطات، شناخت چالش‌‌ها یکی از بحث‌های اصلی است.

 

وی ادامه داد: امسال در راستای دستورات مقام معظم رهبری که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نام‌گذاری شده است ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران در این راستا ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه‌ریزی کرده است.