۱۸۷۷، معاون سازمان تنظیم مقررات خبر داد:سرویس‌دهی اپراتورهای مجازی موبایل تا آخرسال

  صادق عباسی شاهکوه از ارایه موافقتنامه اصولی به ۱۶متقاضی اپراتور مجازی موبایل در کشور خبر داد و گفت: احتمالا برخی از این شرکت‌ها، بتوانند تا آخرسال سرویس ارایه کنند. معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌و‌گو با مهر، در مورد آخرین وضعیت طرح ورود اپراتورهای مجازی به بازار تلفن همراه کشور اظهار […]

 

صادق عباسی شاهکوه از ارایه موافقتنامه اصولی به ۱۶متقاضی اپراتور مجازی موبایل در کشور خبر داد و گفت: احتمالا برخی از این شرکت‌ها، بتوانند تا آخرسال سرویس ارایه کنند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌و‌گو با مهر، در مورد آخرین وضعیت طرح ورود اپراتورهای مجازی به بازار تلفن همراه کشور اظهار داشت: تاکنون به ۱۶ متقاضی، موافقتنامه اصولی ارایه شده است و این شرکت‌ها در حال رایزنی برای توافق با اپراتورهای فعلی تلفن همراه کشور هستند تا بتوانند از امکانات شبکه این اپراتور‌ها استفاده کنند.

وی با بیان این‌که این شرکت‌ها ۶ ماه زمان دارند تا قرارداد نهایی خود با اپراتورهای موبایل را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه کنند، افزود: پس از این مرحله، پروانه بهره‌برداری از اپراتور مجازی موبایل برای این شرکت‌ها صادر می‌شود و آن‌ها می‌توانند نسبت به ارایه خدمات اقدام کنند.

معاون رگولاتوری با اشاره به این‌که اولین موافقتنامه‌های اصولی برای برخی از این شرکت‌ها اسفندماه ۹۴ صادر شده است، ادامه داد: با احتساب ۶ ماه فرصت، این شرکت‌ها باید تا مردادماه توافق نهایی خود با هر یک از ۳ اپراتور موبایل فعلی را به رگولاتوری اعلام کنند.

عباسی شاهکوه با بیان این‌که هنوز هم زمان برای سایر متقاضیان دریافت پروانه بهره‌برداری از اپراتور مجازی وجود دارد اضافه کرد: ۸ متقاضی نیز در صدد تکمیل مدارک و ضمانت‌نامه برای دریافت موافقتنامه اصولی هستند و ممکن است بتوانند این موافقتنامه را دریافت کنند.

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطرنشان کرد: در صورتیکه طبق تاریخ پیش‌بینی شده، پروانه بهره‌برداری از این خدمات در نیمه دوم سال جاری صادر شود، به نظر می‌رسد اپراتورهای مجازی بتوانند تا پایان سال، سرویس دهی خود را آغاز کنند.

وی از تخصیص رنج شماره مجزا به اپراتورهای مجازی موبایل در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون یک رنج ۵۰ میلیون شماره‌ای برای این اپراتور‌ها رزرو کرده‌ایم.

عباسی شاهکوه موفقیت اپراتورهای مجازی را در بازار موبایل کشور، مستلزم ارایه سرویس‌های جدید عنوان کرد و ادامه داد: این اپراتور‌ها اگر بخواهند مانند اپراتورهای فعلی، سرویس‌های مکالمه، پیامک و دیتا بدهند موفقیتی نخواهند داشت. بلکه باید روی سرویس‌های ارزش افزوده خانگی و تجاری متمرکز شوند.

وی با اشاره به طرح تجاری متقاضیان دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل گفت: این اپراتور‌ها در نظر دارند سرویس‌های خاصی از جمله سلامت، ویدیو و کنتور هوشمند را به متقاضیان ارایه دهند.

 

معاون رگولاتوری با بیان این‌که نرخ خدمات پایه مانند مکالمه و دیتا روی سیم‌کارت‌های اپراتورهای مجازی متفاوت از خدمات فعلی اپراتورهای موبایل نخواهد بود، تصریح کرد: درآمد اپراتورهای مجازی موبایل، باید از ارایه سرویس‌های جدید و متفاوت باشد.