۱۸۷۸،مدیرعامل شرکت توانیر:نگرانی خصوصی‌ها در برگزاری مناقصات برقی لحاظ شد

مدیرعامل شرکت توانیر نگرانی خصوصی‌ها در برگزاری مناقصات برقی لحاظ شد کردی با ابراز امیدواری از این‌که پیک مصرف تابستان را بدون چالش عبور کنیم، رشد متوسط مصرف ۵ تا ۸ درصدی را در برخی مناطق پیش‌بینی کرد. آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر درباره نگرانی‌های بخش خصوصی بابت استفاده از فاینانس و احتمال گسترش واردات […]

مدیرعامل شرکت توانیر

نگرانی خصوصی‌ها در برگزاری مناقصات برقی لحاظ شد

کردی با ابراز امیدواری از این‌که پیک مصرف تابستان را بدون چالش عبور کنیم، رشد متوسط مصرف ۵ تا ۸ درصدی را در برخی مناطق پیش‌بینی کرد.

آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر درباره نگرانی‌های بخش خصوصی بابت استفاده از فاینانس و احتمال گسترش واردات در قرارداد با خارجی‌ها گفت: این مسأله واقعیت ندارد فقط نگرانی است که بخش خصوصی هر باره مطرح می‌کند، لذا ما این نگرانی را در مناقصاتی که برگزار کرده‌ایم لحاظ کرده‌ایم و دیدگاهمان این است که از طریق جذب سرمایه و فاینانس خارجی در جاهایی که به لحاظ تأمین منابع مشکل داریم، استفاده کنیم تا صنعت داخل نیز رونق یابد.

به گزارش ایلنا، وی افزود: در این راستا البته امتیازات را نیز به شرکت‌هایی می‌دهیم که شریک و جوینت داخلی داشته باشند و ترجیح مان این است که قانون استفاده از توان حداکثری تولید داخل حتماً رعایت شود و شکی نیست که در تمام مناقصات شرط لازم و اصلی مان همین مسأله است.

کردی خاطرنشان کرد: هر کس بیش‌تر از تولیدات داخل استفاده کند از امتیاز بالاتری برخوردار می‌شود یعنی اینگونه نیست که صنعت و پتانسیلی که طی چند سال اخیر دست یافته‌ایم نادیده گرفته و کنار گذاشته شود.

مدیرعامل شرکت توانیر یادآور شد: مشکل ما تأمین مالی و سرمایه در صنعت برق است و اگر تأمین مالی صورت گیرد قطعاً با جوینت داخلی منجر به تقویت صنعت برق و شرکت‌های داخلی خواهد شد.

وی در ادامه درباره برنامه وزارت نیرو جهت عبور از پیک مصرف برق اظهار داشت: ما تمامی تمهیدات لازم برای عبور از پیک مصرف سال ۹۵ را اندیشیده و پیش‌بینی کرده‌ایم ضمن این‌که تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از رفاه مردم کاسته نشود.

 

کردی با ابراز امیدواری از این‌که پیک مصرف تابستان را بدون چالش عبور کنیم، رشد متوسط مصرف ۵ تا ۸ درصدی را در برخی مناطق پیش‌بینی کرد.