هجوم متکدیان شهرستانی به تهران

  مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری با اشاره به ۳ فوتی کارتن‌خواب در فصل سرما گفت: هر ۳ مورد فوتی اوردوز کردند و علت مرگ سرما نبوده است. فرزاد هوشیار، مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در گفت‌و‌گو با مهر و در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که گفته می‌شود کارتن‌خواب فوت شده در هرندی بر اثر سرما […]

 

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری با اشاره به ۳ فوتی کارتن‌خواب در فصل سرما گفت: هر ۳ مورد فوتی اوردوز کردند و علت مرگ سرما نبوده است.

فرزاد هوشیار، مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در گفت‌و‌گو با مهر و در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که گفته می‌شود کارتن‌خواب فوت شده در هرندی بر اثر سرما فوت کرده، گفت: نماینده پزشکی قانونی با حضور در محل اعلام کرد: علت مرگ کارتن‌خواب اوردوز بوده نه سرمای هوا.

وی افزود: ما ۱۸ مددسرا در تهران راه‌اندازی کردیم که حداقل شبی ۳ هزار نفر را با دو وعده غذای گرم پوشش می‌دهند.

هوشیار در ادامه در پاسخ به این سؤال که همچنان شاهد حضور قابل توجه معتادان در محلات جنوب شهر هستیم، خاطرنشان کرد: مشکل ما اکنون پلاک‌های آسیب در محلات جنوب بازار تهران است و یکی از اصلی‌‌ترین دلایل تجمع معتادان متجاهر همین مسأله است به همین دلیل ما با مساعدت دادستان و نیروی انتظامی بحث آغاز مداخله در پلاک‌های آسیب را داریم.

وی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از آشپزخانه‌ها و ساقی‌های محلات شناسایی شدند که نیاز به حکم قضایی داریم و با جمع‌آوری آن‌ها محلات عاری از معتادان متجاهر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در پاسخ به سؤال دیگر که گفته بودید بحث برخورد با متکدیان را در دستور کار دارید اما شاهد حضور روزافزون آن‌ها به ویژه در چهارراه‌ها هستیم، گفت: بخش عمده متکدیان کودکان کار هستند که ساماندهی آن‌ها نیازمند مداخله جدی و هماهنگی بین نیروی انتظامی، بهزیستی، قوه قضاییه و شهرداری است.

وی افزود: از آن‌جایی که جمع‌آوری کودکان متکدی از یک پروتکل خاص راهبری می‌شود که در یدِ سازمان بهزیستی است هماهنگی‌های لازم را با آن‌ها انجام می‌دهیم.

هوشیار با بیان این‌که تکدی‌گری جرم است، گفت: امیدواریم جمع‌آوری متکدیان به‌طور جدی انجام شود و درخواست ما از مردم این است که به هیچ وجه به متکدیان کمک نکنند.

 

وی اضافه کرد: بسیاری از این متکدیان در روزهای منتهی به عید از شهرستان به تهران می‌آیند به همین دلیل شاهد افزایش حضور آن‌ها در روزهای نزدیک به نوروز هستیم.