۱۸۷۸،١٢٠٠دلار سطح روانی بهای اونس طلا

١٢٠٠دلار سطح روانی بهای اونس طلا تحلیلگران مؤسسه مالی یو بی‌اس سوئیس اعلام کردند که احتمال کاهش بیش‌تر قیمت طلا در روزهای آینده وجود دارد و قیمت ۱۲۰۰ دلار در هر اونس سطح روانی تعیین‌کننده‌ای برای تحولات بازار خواهد بود. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، تحلیلگران مؤسسه مالی یو‌بی‌اس تأکید کردند در صورت […]

١٢٠٠دلار سطح روانی بهای اونس طلا

تحلیلگران مؤسسه مالی یو بی‌اس سوئیس اعلام کردند که احتمال کاهش بیش‌تر قیمت طلا در روزهای آینده وجود دارد و قیمت ۱۲۰۰ دلار در هر اونس سطح روانی تعیین‌کننده‌ای برای تحولات بازار خواهد بود.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، تحلیلگران مؤسسه مالی یو‌بی‌اس تأکید کردند در صورت ادامه روند نزولی قیمت طلا در روزهای آینده فرصت مناسبی برای خرید فراهم خواهد شد و سرمایه‌گذاران بین‌المللی می‌توانند بار دیگر در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنند.

براساس این گزارش قیمت جهانی طلا نسبت به رکورد ۱۳۰۳ دلاری ماه گذشته بیش از ۹۰ دلار کاهش داشته و به کم‌تر از ۱۲۱۳ دلار رسیده است.

به نظر می‌رسد سطح حمایتی ۱۲۰۰ دلاری در روزهای آینده می‌تواند تأثیر زیادی بر تحولات بازار جهانی طلا داشته باشد. تحلیلگران مؤسسه یوبی‌اس افزودند: در شرایط کنونی قابل درک است که بسیاری از سرمایه‌گذاران بین‌المللی تمایلی برای خرید و سرمایه‌گذاری در بازار طلا ندارند و منتظر کاهش بیش‌تر قیمت جهانی طلا هستند.

ادامه روند صعودی ارزش دلار آمریکا و گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو موجب شده است تا قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر با کاهش متوالی روبه‌رو شود.

قیمت جهانی طلا در ۳ ماه نخست امسال بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت و بهترین عملکرد خود را در ۳۰ سال اخیر تجربه کرده است.

برگزاری نشست آتی فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن و روشن شدن وضعیت نرخ بهره می‌تواند تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز در کوتاه مدت مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود.

مؤسسه یوبی‌اس در ادامه افزود: بانک‌های مرکزی جهان همچنان به خرید طلا تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی ادامه خواهند داد و خریدار خالص طلا خواهند بود. آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که روسیه از ابتدای امسال تاکنون ۶۲ تن چین ۴۶ تن و قزاقستان نیز ۱۰ تن طلا خریداری کرده‌اند.

این مسأله نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی نوظهور و در حال توسعه همچنان به کاهش سهم دلار در ذخایر ارزی خود ادامه می‌دهند. روند نوسانات تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند نیز بر قیمت طلا مؤثر خواهد بود.