۱۸۷۹،رشد ۲۸ درصدی حجم معاملات آتی سکه

رشد ۲۸ درصدی حجم معاملات آتی سکه حجم معاملات آتی سکه دیروز در بورس کالای ایران به ۱۰هزار و ۶۲۵ قرارداد و ارزش آن به بیش از یک هزار ۱۱۳ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز قبل از آن رشد ۲۸ درصدی را تجربه کرد، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۸ […]

رشد ۲۸ درصدی حجم معاملات آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه دیروز در بورس کالای ایران به ۱۰هزار و ۶۲۵ قرارداد و ارزش آن به بیش از یک هزار ۱۱۳ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز قبل از آن رشد ۲۸ درصدی را تجربه کرد، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۸ هزار ۲۵۴ قرارداد رسیده بود.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بازار نقدی و آتی سکه در بورس کالای ایران روز گذشته تحت تأثیر روند رو به پایین دلار و اونس جهانی با روند نزولی قیمت‌ها رو به رو شدند.

به‌طوری که دیروز از ۵ سررسید آتی سکه در بورس کالای ایران سکه در سررسید تیر ماه با نرخ یک میلیون و دو هزار تومان معامله شد و افت ۰٫۳۹ درصدی را تجربه کرد، همچنین سکه تحویل شهریورماه نیز با کاهش ۰٫۳ درصدی به قیمت یک میلیون و۱۳هزار تومان رسید.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل آبان با قیمت یک میلیون و ۲۱هزار تومان معامله شد و با کاهش ۰٫۶۲درصدی رو به رو شد.

از طرفی سکه تحویل دی نیز با ۰٫۵۹ درصد افت به قیمت یک میلیون و ۳۶ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اسفند ماه با نرخ یک میلیون و ۵۲ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰٫۵درصدی را به ثبت رساند.

بهای اونس در چه محدوده‌ای نوسان می‌کند؟

تازه‌‌ترین تحلیل تکنیکال اف‌ایکس‌استریت نشان می‌دهد که قیمت جهانی هر اونس طلا در کوتاه مدت بین ۱۱۹۰ تا ۱۲۱۷ دلار در نوسان است.

قیمت جهانی طلا دیروز نیز تحت تأثیر اظهارات مهم رییس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر احتمال افزایش نرخ بهره در ماه‌های آینده قرار گرفت و با کاهش بیش‌تری روبه‌رو شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا با ۰٫۰۲ درصد کاهش به کم‌تر از ۱۲۱۳ دلار رسیده است. به نظر می‌رسد اگر طلا سطح روانی و حساس ۱۲۰۰ دلاری را بشکند در کوتاه‌مدت با افت بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد.

طی روزهای آینده آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می‌ منتشر خواهد شد و نشست بانک مرکزی اروپا نیز روز پنجشنبه برگزار می‌شود.

تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۱۳ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۱۷ دلار افزایش می‌یابد.

 

سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۰۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۱۹۰ دلار کاهش خواهد یافت.