۱۸۷۹،رییس سازمان هواپیمایی کشوری:نقش حمل‌ونقل هوایی در GDP افزایش می‌یابد

رییس سازمان هواپیمایی کشوری:نقش حمل‌ونقل هوایی در GDP افزایش می‌یابد رییس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه‌ریزی برای بهبود جایگاه صنعت هوانوردی کشور در شاخص GDP و عملیات توریستی خبر داد. به گزارش ایسنا، علی عابدزاده در مراسم رونمایی از هواپیمای فلایت چک جدید کشور اعلام کرد: حمل‌ونقل هوایی همان‌طور که در تاریخ بسیاری از کشور‌ها […]

رییس سازمان هواپیمایی کشوری:نقش حمل‌ونقل هوایی در GDP افزایش می‌یابد

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه‌ریزی برای بهبود جایگاه صنعت هوانوردی کشور در شاخص GDP و عملیات توریستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی عابدزاده در مراسم رونمایی از هواپیمای فلایت چک جدید کشور اعلام کرد: حمل‌ونقل هوایی همان‌طور که در تاریخ بسیاری از کشور‌ها نشان داده توانایی این را دارد که در توسعه اقتصادی نقشی حیاتی و مهم ایفا کند. این موضوع می‌تواند در ایران نیز که از نظر ظرفیت ذاتی اوضاع بسیار خوبی داشته با قدرت پیگیری شود.

وی ادامه داد: کشور ما این ظرفیت ذاتی را دارد که نیروهای انسانی ما بتوانند برای سال‌هایی طولانی در دوران جنگ و تحریم‌ها تمام نیاز‌ها را برآورده کنند و از این‌رو خود را برای آینده پس از تحریم‌ها نیز آماده کنند. در کنار آن جایگاه جغرافیایی کشور که ایران را به گذرگاه عبوری بسیاری از کشورهای منطقه تبدیل کرده نیز به خوبی ظرفیت موجود در این حوزه را نشان می‌دهد.

عابدزاده خاطرنشان‌کرد: صنعت هوانوردی از یک سو باید سهم خود را در GDP افزایش دهد و از سوی دیگر در حوزه‌هایی مانند حمل‌ونقل بار و مسافر نیز فعالیت‌های خود را پیگیری کند. ما برای این‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و امید داریم تا این شرایط اجرایی شود.