۱۸۷۹،شهریاری مطرح کرد:شرکت‌های دارویی ناتوان در رقابت با برندهای خارجی

شهریاری مطرح کرد:شرکت‌های دارویی ناتوان در رقابت با برندهای خارجی نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم از دولت درخواست کرد تا با تزریق اعتبار تحولی در صنعت داروسازی کشور ایجاد کند. به گزارش خانه ملت، حسینعلی شهریاری با بیان این‌که دولت برای تحول در صنعت داروسازی باید اعتبارات ویژه‌ای به وزارت بهداشت اختصاص دهد، افزود: […]

شهریاری مطرح کرد:شرکت‌های دارویی ناتوان در رقابت با برندهای خارجی

نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم از دولت درخواست کرد تا با تزریق اعتبار تحولی در صنعت داروسازی کشور ایجاد کند.

به گزارش خانه ملت، حسینعلی شهریاری با بیان این‌که دولت برای تحول در صنعت داروسازی باید اعتبارات ویژه‌ای به وزارت بهداشت اختصاص دهد، افزود: واقعیت آن است که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو این آمادگی را دارد تا در صورت کمک دولت در صنعت دارو به خودکفایی برسد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمک دولت به صنعت دارو باعث می‌شود در زمینه صادرات این محصول نیز گام‌های مؤثرتری برداشته و در نهایت به چشم‌انداز مطلوبی در منطقه دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: امروزه مشکلات موجود در صنعت دارو آن است که فرانشیزی که در ازای دارو از بیماران دریافت می‌شود بالا است در این میان دولت، شرکت‌های داروسازی را مجبور می‌کند تا قیمت‌های خود را پایین نگه دارند که در این شرایط داروی تولید داخل برای شرکت‌های داروسازی مقرون به صرفه نیست و لذا این شرکت‌ها نمی‌توانند با کشورهایی که داروهایی خارجی رقابت داشته باشند.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد دارو باید به قیمت واقعی عرضه شود اما دولت به آن یارانه دهد تا فشاری به مردم تحمیل نشود و پرداخت نیز از جیب مردم کاهش یابد تا شرکت‌های دارویی بتوانند رقابت سالمی داشته باشند و کیفیت مواد اولیه داروهایی که از خارج به کشور وارد می‌شود همان کیفیتی باشد که مورد استفاده کشورهای اروپایی است.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: حمایت از شرکت‌های دارویی ما را یک قدم به خودکفایی دارو نزدیک‌تر می‌کند بر این اساس دولت باید با تزریق اعتبار زمینه تحول در صنعت دارو را در کشور فراهم کند.