۱۸۸۰،افزایش ۳٫۲ درصدی تولید جهانی مس

افزایش ۳٫۲ درصدی تولید جهانی مس میزان تولید جهانی معادن مس طی ۲ ماهه نخست ۲۰۱۶ میلادی، ۳٫۲ درصد افزایش یافت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس جدید‌ترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، میزان تولید معادن مس جهان طی ۲ ماه ژانویه […]

افزایش ۳٫۲ درصدی تولید جهانی مس

میزان تولید جهانی معادن مس طی ۲ ماهه نخست ۲۰۱۶ میلادی، ۳٫۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس جدید‌ترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، میزان تولید معادن مس جهان طی ۲ ماه ژانویه و فوریه ۲۰۱۶ میلادی به حدود ۳ میلیون و ۹۵ هزار تن رسید. اما این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی، ۲ میلیون و ۹۹۷ هزار تن بود.

 از میزان تولید معادن مس در ۲ ماهه سال ۲۰۱۶، یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۶۰۲ هزار و ۵۰۰ تن «آسیا»، ۲۹۵ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، ۲۸۷ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۱۶۱هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۳ میلیون و ۷۶۲ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۳میلیون و ۵۸۶ هزار تن)، حاکی از رشد ۵ درصدی است.

بنا به این گزارش، میزان تولید مس تصفیه شده جهانی طی دو ماهه نخست سال جاری میلادی، ۳ میلیون و ۷۶۷ هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۵ (۳ میلیون و ۶۳۴ هزار تن)، حدود ۳٫۶ درصد رشد کرد.

ظرفیت جهانی تولید مس تصفیه شده نیز در مدت مذکور، ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بود که نسبت به ظرفیت مدت مشابه سال ۲۰۱۵ (۴ میلیون و ۳۹۳ هزار تن)، حدود ۱٫۶ درصد رشد داشته است.

 

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی سال‌های اخیر کاهش شدیدی را تجربه کرده و از حدود ۱۰۱۴۰ دلار در تن طی ماه فوریه سال ۲۰۱۱ به حدود ۴۶۸۴ دلار طی روزهای اخیر رسیده است.