۱۸۸۰،سهم ۷۰ درصدی موادمعدنی و ساختمانی از صادرات استان سمنان

سهم ۷۰ درصدی موادمعدنی و ساختمانی از صادرات استان سمنان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از سهم ۷۰ درصدی مواد معدنی و ساختمانی از صادرات این استان خبر داد. به گزارش ایسنا، بهروز اسودی در اولین نشست کارگروه توسعه صادرات استان با اعلام این خبر اظهار‌کرد: باید بر روی فرآوری این مواد […]

سهم ۷۰ درصدی موادمعدنی و ساختمانی از صادرات استان سمنان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از سهم ۷۰ درصدی مواد معدنی و ساختمانی از صادرات این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهروز اسودی در اولین نشست کارگروه توسعه صادرات استان با اعلام این خبر اظهار‌کرد: باید بر روی فرآوری این مواد کار بیش‌تری صورت گیرد چرا که با فرآوری غیر دانش فنی نیز می‌توانیم از خام‌فروشی این موادمعدنی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به این‌که بسته حمایتی صادرات غیرنفتی در ۲۳ ماده و ۱۴ تبصره به تصویب و ابلاغ شده است گفت: بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون‌گرایی اقتصاد ملی و تحقق اهداف توسعه صادرات غیرنفتی سال ۹۵ است و از اول خرداد تا پایان اسفندماه قابل اجرا است.

رییس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان سمنان تصریح‌کرد‌: این بسته۳ بخش منابع پیش‌بینی شده (شامل منابع صندوق توسعه ملی، بانکی و بودجه‌ای)، شیوه استفاده از مشوق‌ها، پرداخت جوایز صادراتی و کالا و خدمات و سایر حمایت‌ها را شامل می‌شود.

وی اظهارکرد‌: بر پایه این بسته، منابعی مانند یک تا سقف دو میلیارد دلار سپرده ارزی دو ساله برای پرداخت تسهیلات به خریداران خارجی کالا‌ها و خدمات ایرانی با نرخ ثابت حداکثر ۳٫۵ درصد و ۲۰ هزار میلیارد ریال سپرده‌گذاری یکساله برای ارایه تسهیلات با شرکت‌های صادراتی اختصاص یافته است.

اسودی تصریح‌کرد‌: همچنین نرخ سود تسهیلات مؤسسه‌های مالی و بانک‌ها تا ۱۴ درصد برای صادرات محصولات کشاورزی و صنایع دانش‌بنیان و ۱۶ درصد برای صادرات صنعتی کاهش می‌یابد.

 

وی یادآورشد‌: در بودجه سال ۱۳۹۵ نیز اختصاص ۳ هزار میلیارد ریال برای اعطای مشوق صادرات غیرنفتی و غیرپتروشیمی با اولویت صادرات دانش‌بنیان، یک‌هزار میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات واحدهای تولیدی با اولویت تولیدات صادراتی و ۵ هزار میلیارد ریال از محل هدفمندسازی یارانه‌ها پیش‌بینی شده است.