۱۸۸۰،معاون شرکت زیرساخت اعلام کرد:اجرای پروژه ترانزیت بین‌المللی ترافیک توسط بخش خصوصی

معاون شرکت زیرساخت اعلام کرد:اجرای پروژه ترانزیت بین‌المللی ترافیک توسط بخش خصوصی پروژه اوج که با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه‌پذیری بالا به منظور برقراری ارتباطات بین‌الملل در شرکت زیرساخت اجرا می‌شود، امکان تأمین بستری مطمئن جهت انتقال ترافیک کشورهای همسایه و ارتقای ظرفیت ترانزیت را فراهم می‌کند. به گزارش تسنیم، مسعود رضا […]

معاون شرکت زیرساخت اعلام کرد:اجرای پروژه ترانزیت بین‌المللی ترافیک توسط بخش خصوصی

پروژه اوج که با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه‌پذیری بالا به منظور برقراری ارتباطات بین‌الملل در شرکت زیرساخت اجرا می‌شود، امکان تأمین بستری مطمئن جهت انتقال ترافیک کشورهای همسایه و ارتقای ظرفیت ترانزیت را فراهم می‌کند.

به گزارش تسنیم، مسعود رضا سلطانی با اعلام این موضوع گفت: این پروژه با هدف ترانزیت بین‌الملل و کاهش هزینه‌ها در بخش نگهداری شبکه، به‌کارگیری شبکه اختصاصی و استفاده بهینه از شبکه فیبرنوری بخش خصوصی اجرا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ۲۲ هزار کیلومتر فیبرنوری با حدود ۲۵۰ ایستگاه کشوری داریم که برای به‌کارگیری در این پروژه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاونت طرح و توسعه و فن‌آوری‌های نوین شرکت زیرساخت افزود: پروژه اوج در حال حاضر ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه در شبکه زیرساخت اجرا کرده و مورد بهره‌برداری قرار دادیم.

 

او خاطر نشان کرد: بخش دیگری از این پروژه شامل ترانزیت پهنای باند جنوب به شمال در مسیری به طول ۴۷۵۰ کیلومتر اجرا خواهد شد و همچنین این طرح، ترانزیت در استان‌های سیستان و بلوچستان – خراسان جنوبی و امکان اتصال به شهرهای تهران، تبریز، شیراز و مشهد را فراهم خواهد کرد.