۱۸۸۰،رییس مالیاتی شهر و استان تهران:مالیات نیمی از صاحبان مشاغل سال ۹۳ قطعی شد

رییس مالیاتی شهر و استان تهران:مالیات نیمی از صاحبان مشاغل سال ۹۳ قطعی شد رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان این که برای مالیات بر درآمد نیمی از صاحبان مشاغل در سال ۹۳ برگ قطعی صادر شده است، گفت: هنوز اطلاعات سامانه ملی املاک برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی ارایه نشده […]

رییس مالیاتی شهر و استان تهران:مالیات نیمی از صاحبان مشاغل سال ۹۳ قطعی شد

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان این که برای مالیات بر درآمد نیمی از صاحبان مشاغل در سال ۹۳ برگ قطعی صادر شده است، گفت: هنوز اطلاعات سامانه ملی املاک برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی ارایه نشده و از آن بی‌خبرم.

حسین بنی‌صفار در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اخذ مالیات از خانه‌های خالی طبق اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، اظهار داشت: در قانون پیش‌بینی شده تا وزارت راه و شهرسازی سامانه ملی اسکان و املاک کشور را تهیه کند و باید از آن‌ها پرسید که وضعیت ایجاد سامانه چگونه است.

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در پاسخ به این سؤال که باید ۶ ماه پس از تصویب قانون این سامانه ایجاد می‌شد، اکنون سازمان مالیاتی دسترسی به آن دارد، تصریح کرد: تاکنون چیزی ارایه نشده و موضوع در حال پیگیری است. باید از مسؤولان پرسید که چه کاری انجام داده‌اند.

بنی‌صفار درمورد این‌که اخذ مالیات از خانه‌های خالی با توجه به نامشخص بودن وضعیت سامانه ملی املاک و اسکان کشور چه می‌شود، گفت: تاریخ اجرای مالیات بر خانه‌های خالی دو سال بعد از خالی بودن است و نگران عقب افتادن آن نباشید، به موقع اجرا می‌شود.

 

وی در مورد برگه قطعی مالیات سال ۹۳ مشاغل بند «ج»، گفت: برای بیش از ۵۰ درصد مؤدیان این مشاغل در شهر و استان تهران برگه قطعی مالیات ۹۳ صادر شده و تلاش می‌کنیم، تا پایان خرداد ماه تکلیف اکثر پرونده‌ها روشن شود.