مشاوران املاک بر نابسامانی‌‌‌ها دامن می‌زنند

  رییس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابسامانی بازار اجاره بها، گفت: مشاوران املاک در نابسامانی بازار مسکن بی‌تأثیر نیستند اما وقتی برنامه ‌و نظارتی نباشد هر کسی می‌تواند این بازار را آشفته کند. به گزارش صما، سیدمهدی هاشمی‌ تصریح ‌کرد: اجاره بها ناشی از قیمت مسکن بوده و تا زمانی که شفافیت کافی […]

 

رییس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابسامانی بازار اجاره بها، گفت: مشاوران املاک در نابسامانی بازار مسکن بی‌تأثیر نیستند اما وقتی برنامه ‌و نظارتی نباشد هر کسی می‌تواند این بازار را آشفته کند.

به گزارش صما، سیدمهدی هاشمی‌ تصریح ‌کرد: اجاره بها ناشی از قیمت مسکن بوده و تا زمانی که شفافیت کافی در بحث مسکن صورت نگیرد، تغییرات قیمتی در بازار اجاره بها نیز طبیعی خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت تدوین برنامه‌ای مشخص برای حمایت از بخش مسکن در کشور، افزود: قیمت مسکن در سیاست‌های کلی دولت از حیث نحوه حمایت و پشتیبانی از اقشار نیازمند به درستی روشن نشده که این موضوع به نابسامانی وضعیت مسکن دامن می‌زند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه‌ داد: متأسفانه افق روشنی را در بحث تأمین مسکن در دو سال گذشته نداشته‌ایم و درآینده نیز معلوم نیست این بخش چگونه مورد حمایت واقع خواهد شد که این نبود برنامه مدون و مشخص بر نابسامانی بازار مسکن می‌افزاید.

وی با بیان این‌که در دولت گذشته بحث مسکن مهر و در این دولت بحث مسکن اجتماعی مطرح شده که هیچ‌کدام از این دو طرح به نتیجه نرسیده است، افزود: افق روشنی از وضعیت مسکن در مقابل سازندگان و متقاضیان وجود ندارد که این آشفتگی در بحث مسکن نارضایتی‌های عمده‌ای را رقم زده است.

وی تأکید‌ کرد: دولت باید بر این موضوع نظارت‌ و کنترل داشته باشد که بیش از نرخ تورم افزایش اجاره بها نداشته باشیم.

هاشمی با بیان این‌که دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی در بحث تأمین مسکن اقدام کند، تصریح ‌کرد: عدم برنامه‌ریزی مدون در این حوزه مردم و سازندگان را در بلاتکلیفی صرف ر‌‌ها خواهد کرد.

وی ادامه ‌داد: ادامه روند کنونی در بحث مسکن دستگاه‌های پشتیبان مانند بانک‌ها را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و به این ترتیب نقش دستگاه‌های مجری و مسؤول در حمایت از مردم در موضوع مسکن دیده نخواهد شد.

هاشمی با بیان این‌که مشاوران املاک در نابسامانی بازار مسکن بی‌تأثیر نیستند، گفت: قطعاً وقتی برنامه و نظارتی نباشد هر کسی می‌تواند اقدامی انجام دهد که این مهم محدود به یک قشر خاص نیست و مشاوران املاک را نیز شامل می‌شود.

 

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور ‌شد: زمانی ما می‌توانیم بر مشاوران املاک نظارت کنیم که برنامه‌ای را به آن‌‌‌ها ابلاغ کرده و به سمت اهداف هدایت شده باشند.