۸۰‌ درصد اقتصاد کشور دولتی است

مهدی جهانگیری با اشاره به این‌که ۸۰ درصد اقتصاد کشور دولتی است، گفت: با توجه به این موضوع کار دولتی‌‌‌ها در قرارداد با سایر کشورها راحت‌تر از بخش خصوصی است. نایب رییس اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر تیم اقتصادی به همراه رییس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه گفت: […]

مهدی جهانگیری با اشاره به این‌که ۸۰ درصد اقتصاد کشور دولتی است، گفت: با توجه به این موضوع کار دولتی‌‌‌ها در قرارداد با سایر کشورها راحت‌تر از بخش خصوصی است.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر تیم اقتصادی به همراه رییس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه گفت: همراهی بخش خصوصی با رییس‌جمهور در سفر به کشورهای اروپایی بسیار ارزشمند بود و بخش خصوصی از این فرصت استفاده بهینه کرده و در اصل یک تمرین برای آن‌‌ها بود.

وی افزود: برخی می‌گویند در این سفر بخش خصوصی منتفع نشده درست نیست چرا که انعقاد قرارداد بخش خصوصی با سایر کشور‌‌ها مستلزم هماهنگی و مذاکرات قبلی است.

جهانگیری تصریح ‌کرد: به‌طور کلی بیش از ۸۰ درصد اقتصاد ما دولتی است و با توجه به این موضوع در قرارداد با سایر کشور‌‌ها کار دولتی‌‌‌ها راحت‌تر است.

 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تأکید ‌کرد: بخش خصوصی باید پس از رفع تحریم‌ها جسارت خود را بیش‌تر کنند تا بتوانند شرکای خوبی را برای خود انتخاب کرده و شرایط جذب سرمایه را تسهیل کنند و از این فرصت به بهترین وجه استفاده کنند.