۱۸۸۱،زنگنه اعلام کرد: نفت ایران در آستانه تولید ۴ میلیون بشکه‌‌ای

زنگنه اعلام کرد: نفت ایران در آستانه تولید ۴ میلیون بشکه‌‌ای وزیر نفت با بیان این‌که تولید نفت خام ایران به‌زودی از مرز ۴ میلیون بشکه فراتر می‌رود، گفت: ایران برای حمایت از اقدام اوپک در جهت تنظیم بازار آماده است. به گزارش شانا، بیژن زنگنه در بدو ورود به وین برای شرکت در نشست ١٦٩ […]

زنگنه اعلام کرد: نفت ایران در آستانه تولید ۴ میلیون بشکه‌‌ای

وزیر نفت با بیان این‌که تولید نفت خام ایران به‌زودی از مرز ۴ میلیون بشکه فراتر می‌رود، گفت: ایران برای حمایت از اقدام اوپک در جهت تنظیم بازار آماده است.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه در بدو ورود به وین برای شرکت در نشست ١٦٩ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: ایران برای حمایت از اقدام اوپک در جهت تنظیم بازار آماده است.

وی افزود: اگر اوپک اقدامی داشته باشد، ما به آن شتاب می‌دهیم، اما به نظر می‌رسد این سازمان تاکنون گام مناسبی بر نداشته است.

وزیر نفت با اشاره به تحولات قیمت نفت در هفته‌های گذشته، گفت: به نظر من بازار نقش خود را مطابق طبیعت خود، به خوبی ایفا می‌کند.

وی همچنین قیمت نفت ٧٠ دلار برای هر بشکه را مطلوب ارزیابی کرد.

زنگنه همچنین با تأکید بر موضع ایران مبنی بر بازگرداندن نظام سهمیه‌بندی، گفت: سقف تولید هیچ سودی برای ما و دیگر اعضای اوپک ندارد، هر یک از اعضای اوپک باید سهمیه جداگانه داشته باشند.

وی با بیان این‌که تعیین سقف تولید، برای ایران و دیگر کشورهای عضو اوپک سودی ندارد، گفت: عقیده ما این است که نظام سهیمه‌بندی در اوپک احیا شود، اما فکر نمی‌کنم در این نشست بتوانیم درباره این مسأله به توافق برسیم؛ این پیشنهاد را در این نشست مطرح نخواهیم کرد زیرا زمینه‌ای ندارد.

وزیر نفت همچنین با بیان این‌که ایران هم‌اکنون روزانه ۳ میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه نفت خام تولید می‌کند، گفت: تولید نفت خام ایران به‌زودی از مرز ۴ میلیون بشکه فراتر می‌رود.

زنگنه رقم صادرات نفت خام ایران در ماه مه را بیش از دو میلیون بشکه نفت عنوان کرد و گفت: ایران پس از بازگشت به سطح تولید پیش از تحریم‌ها، روند افزایش تولید نفت خود را ادامه خواهد داد.

 

وی گفت: مذاکره با شرکت‌های نفتی بین‌المللی درباره میدان‌های توسعه‌نیافته و میدان‌های توسعه‌یافته، با این هدف انجام می‌شود و به این معناست که ما می‌خواهیم سطح تولید و صادرات خود را افزایش دهیم.