۱۸۸۲،رییس مرکز ملی فرش ایران:صادرات ۷میلیارد دلاری فرش به آمریکا

رییس مرکز ملی فرش ایران صادرات ۷میلیارد دلاری فرش به آمریکا رییس مرکز ملی فرش ایران از شتاب گرفتن صادرات فرش دستباف ایران به بازارهای جهانی خبرداد و گفت: مشتریان قدیمی ایران برگشتند. حمید کارگر در گفت‌و‌گو با مهر گفت: با وجود نامناسب بودن اعداد صادراتی فرش دستباف ایران در سال گذشته، در آغاز سال […]

رییس مرکز ملی فرش ایران

صادرات ۷میلیارد دلاری فرش به آمریکا

رییس مرکز ملی فرش ایران از شتاب گرفتن صادرات فرش دستباف ایران به بازارهای جهانی خبرداد و گفت: مشتریان قدیمی ایران برگشتند.

حمید کارگر در گفت‌و‌گو با مهر گفت: با وجود نامناسب بودن اعداد صادراتی فرش دستباف ایران در سال گذشته، در آغاز سال جاری رشد قابل ملاحظه‌ای در این حوزه به چشم می‌خورد که می‌تواند نویدبخش سال بهتری برای فعالان اقتصادی فرش ایران باشد.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: آن‌گونه که آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، در فروردین ماه امسال، بیش از ۲۳۴ تن فرش دستباف به ارزش بیش از ۱۱ میلیون دلار از کشورمان به بازارهای هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشدی حدود دو برابر را چه به لحاظ وزنی و چه از نظر ارزشی نشان می‌دهد. بر این اساس، در فروردین ماه سال قبل، نزدیک به ۱۱۳ تن فرش دستباف به ارزش بیش از ۵ میلیون دلار از ایران صادر شده بود.

 

وی تصریح‌کرد: بخش اعظم صادرات فرش دستباف در آغاز سال جاری به مقصد آمریکا ارسال شده است که نزدیک به ۷ میلیون دلار را شامل می‌شود و بازگشایی درهای بازار آمریکا به روی دستبافته‌های ایرانی می‌تواند نشانه بهبود اعداد صادراتی فرش ایران در سال جاری باشد، این در حالی است که در چند سال گذشته، ورود فرش‌های دستباف تولید ایران به خاک آمریکا ممنوع بود که با لغو این محدودیت در پی اجرایی شدن برجام، شاهد آغاز صادرات فرش به آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین خریدار فرش در دنیا هستیم.