ارکستر ملی با صدای رسا «سلام» داد

  ارکستر ملی به رهبری «لوریس چکناواریان» با اجرای قطعه‌ای برای «ایران» در تالار وحدت به صدا درآمد و با قطعاتی از سوییت «سلام» به پایان رسید. به گزارش ایسنا، ارکستر ملی پس از اجرای قطعه‌ای برای ایران همراه با گروه کر فیلارمونیک، سوییت «آرارت» را نواخت. چکناواریان که با احساس قوی خود این اجرا […]

 

ارکستر ملی به رهبری «لوریس چکناواریان» با اجرای قطعه‌ای برای «ایران» در تالار وحدت به صدا درآمد و با قطعاتی از سوییت «سلام» به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، ارکستر ملی پس از اجرای قطعه‌ای برای ایران همراه با گروه کر فیلارمونیک، سوییت «آرارت» را نواخت.

چکناواریان که با احساس قوی خود این اجرا را رهبری می‌کرد، توانست هفت قطعه این سوییت را شامل «ستایش خدای را»، «شکرگزاری به درگاه پروردگار»، «رقص شکرانه»، «نوح کبوتر را می‌فرستد»، «بازگشت کبوتر با شاخه زیتون»، «نوح برای پروردگار محراب می‌سازد» و «جشن، رقص شادمانه» با صدادهی مناسب نوازندگان روی صحنه ببرد.

 

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم و رییس سازمان مدیریت‌و برنامه‌ریزی، آخوندی، وزیر راه ‌و شهرسازی، حسن ریاحی، دبیر سی ‌و یکمین جشنواره موسیقی فجر، فرهادفخرالدینی، محمود صلاحی، رییس سازمان فرهنگی ‌و هنری شهرداری تهران، فریدون شهبازیان، علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد، فرزاد طالبی، سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد و حمیدرضا نوربخش، مدیر سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر از مهمانان ویژه این اجرای زنده بودند.