۱۸۸۲،رییس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی اعلام کرد:ارایه دو پیشنهاد درباره نرم‌افزار تعیین حقوق دولتی

رییس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی اعلام کرد:ارایه دو پیشنهاد درباره نرم‌افزار تعیین حقوق دولتی بهرام شکوری با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه کشور به چهار کشور اروپایی به همراه هیأت همراه از فعالان اقتصادی بخش خصوصی اظهار کرد: سفر بسیار خوبی بود. درست همانند سفر هیأت‌های تجاری خارجی که به ایران آمدند، […]

رییس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی اعلام کرد:ارایه دو پیشنهاد درباره نرم‌افزار تعیین حقوق دولتی

بهرام شکوری با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه کشور به چهار کشور اروپایی به همراه هیأت همراه از فعالان اقتصادی بخش خصوصی اظهار کرد: سفر بسیار خوبی بود. درست همانند سفر هیأت‌های تجاری خارجی که به ایران آمدند، بخش خصوصی ایران نیز علاقه‌مندی خود را برای همکاری‌های اقتصادی را اعلام کرد اما همچنان مشکلات بانکی و برخی شیطنت‌‌ها از سوی آمریکا وجود دارد.

 به گزارش ماین‌نیوز، شکوری افزود: متأسفانه بخشی از مشکلات بانکی مربوط به تحرکات آمریکا است اما بخشی دیگر به سیاست‌گذاری‌های پولی و بانکی داخل کشور باز می‌گردد. متأسفانه برخی از مؤسسات بانکی که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کنند از قوانین و سیاست‌های بانک مرکزی تبعیت نمی‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تمایل خارجی‌‌ها برای همکاری‌های اقتصادی کاهش یابد.

وی ادامه داد: با وجود چنین مسایلی، حل شدن مشکلات پولی بانکی چندان زود رخ نخواهد داد اما بنگاه‌های اقتصادی که با مجموعه‌های خارجی در ارتباط هستند می‌توانند در حل این مشکل مؤثر بوده و دیدگاه اروپایی‌‌ها را تغییر دهند.

به گفته رییس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران در حال حاضر حجم نقدینگی موجود در دست مردم ۳۰۰ میلیارد دلار است. اگر همین میزان از سرمایه را وارد بخش معدن کنیم، تحولی اساسی را در حوزه معدن و صنایع معدنی شاهد خواهیم بود.

شکوری در ادامه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: بخشی از مسایلی که از تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی جلوگیری می‌کند، عدم تقویت بخش خصوصی در داخل کشور است. بی‌تردید اگر به راهکارهای ارایه شده برای حل مشکلات عمل شود، می‌توان اقتصاد مقاومتی را در اقدام و عمل نیز اجرایی کرد.

طراحی نرم‌افزار تعیین حقوق دولتی از موضوعاتی بود که کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به دنبال اجرایی شدن آن است. در همین زمینه شکوری اظهار کرد: دو گروه مختلف پروپوزال‌های خود را در این زمینه ارایه داده‌‌اند اما برای بحث تأمین مالی باید پس از مطالعه این دو پروپوزال تصمیم‌گیری کرد.

به گفته شکوری، استفاده از این نرم‌افزار در کاهش خطاهای انسانی در محاسبه حقوق دولتی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی در ادامه این نشست با اشاره به این موضوع که همراهی اعضای کمیسیون در حل مشکلات مؤثر است، تصریح کرد: متأسفانه همراهی اعضا در کمیسیون بسیار کم است و در این مدت کمک‌های کمی را از سوی انجمن‌های معدنی دریافت کرده‌ایم. ما باید به دنبال کارهای عملی باشیم تا بتوان موانع را از میان راه برداشت.

 

شکوری افزود: باتوجه به این موضوع، قرار است کمیته‌های تخصصی در کمیسیون شکل بگیرد که اعضا می‌توانند درون این کمیته‌ها فعالیت بیش‌تری داشته باشند.