۱۸۸۲،مشاور وزیر نیرو خبر داد:بهره‌برداری از ۷ پروژه سدسازی تا پایان سال

مشاور وزیر نیرو خبر داد:بهره‌برداری از ۷ پروژه سدسازی تا پایان سال مشاور وزیر نیرو با اعلام این‌که سدسازی‌‌ها ادامه دارد گفت: ۵۰ سد جدید در کشور ساخته شد که ۴۳ مورد تاکنون تکمیل و نهایی شده است. به گزارش مهر، محمد حاج رسولی‌ها با اشاره به موضوع سیاست‌های برنامه پنجم توسعه و محورهایی که […]

مشاور وزیر نیرو خبر داد:بهره‌برداری از ۷ پروژه سدسازی تا پایان سال

مشاور وزیر نیرو با اعلام این‌که سدسازی‌‌ها ادامه دارد گفت: ۵۰ سد جدید در کشور ساخته شد که ۴۳ مورد تاکنون تکمیل و نهایی شده است.

به گزارش مهر، محمد حاج رسولی‌ها با اشاره به موضوع سیاست‌های برنامه پنجم توسعه و محورهایی که باید توسط بخش آب و شرکت‌های آب منطقه‌ای رصد و پیگیری شود اشاره کرد و اظهار داشت: مدیریت منابع آب براساس حوضه‌های آبریز و پیاده‌سازی ساختار مدیریت‌های حوضه‌های آبریز اولین محور فعالیت‌ها است که برای اولین بار در تاریخ مدیریت منابع آب در سال ۹۵ برای مدیریت حوضه‌ها اعتبار تخصیص یافته است.

مشاور وزیر نیرو با اشاره به فعالیت‌های سازه‌ای بخش آب گفت: برخلاف فضای عمومی جامعه فعالیت‌های سازه‌ای ما نه تنها متوقف نشده بلکه افزایش نیز یافته است و طی این مدت ۵۰ سد احداث شده که ۴۳ سد را افتتاح کرده‌ایم و ۷ سد نیز تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

حاج رسولی‌ها با تأکید بر اجرای طرح‌های آبرسانی و صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی بیان داشت: اعلام سال ۹۵ به عنوان سال اقتصادی مقاومتی و اعلام پروژه‌های طرح احیا به عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باعث اثرگذاری این فضا بر همسویی و اختصاص اعتبارات بیش‌تر به این طرح شد.

 

وی خطاب به معاونان، مدیران و مجریان طرح احیا و تعادل بخشی اظهار داشت: باید با این طرح زندگی کنید و به آن به عنوان یک تکلیف اداری نگاه نکنید. مشاور وزیر نیرو با ابراز خوشحالی از باز شدن گره‌های مربوط به پروژه نصب کنتور طرح احیای ذخایر زیرزمینی، بر لزوم اجرای قانون تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز تأکید ویژه‌ای کرد.