شخصیت‌های کارتونی بازگشتند

  پخش قسمت‌های جدید انیمیشن «تاریخ از این‌ور» در نوروز ۹۵ قسمت‌های جدید مجموعه انیمیشن «تاریخ از این‌ور» قرار است در ایام نوروز ۹۵ از شبکه کودک و نوجوان پخش شود. به گزارش مهر، مجموعه انیمیشن «تاریخ از این‌ور» به‌کارگردانی اصغر صفار، تهیه کنندگی مسعود صفوی و به سفارش مرکز صبا با استفاده از تکنیک […]

 

پخش قسمت‌های جدید انیمیشن «تاریخ از این‌ور» در نوروز ۹۵

قسمت‌های جدید مجموعه انیمیشن «تاریخ از این‌ور» قرار است در ایام نوروز ۹۵ از شبکه کودک و نوجوان پخش شود.

به گزارش مهر، مجموعه انیمیشن «تاریخ از این‌ور» به‌کارگردانی اصغر صفار، تهیه کنندگی مسعود صفوی و به سفارش مرکز صبا با استفاده از تکنیک کات اوت در ۵۲ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای تولید شده است که پیش از این ۱۵ قسمت از آن نوروز ۹۴ پخش شد.

در این مجموعه چاپلوس‌الممالک با کارکرد چاپلوسی، چای شیرین میرزا که تداعی کننده بادمجان دور قاب‌چین است، سایه با کارکرد جاسوسی، مفتخر که منظور مفتخر دربار است، جارچی که همان کارکرد روابط عمومی را دارد، پیک تیر در کلاه به معنای خبررسان جنگ، سفرای انگلیس و روس و عثمانی و ازبک در نقش بیگانگان، عیاران به عنوان جوانمردان تاریخ و شخصیت جوان بیکار از جمله شخصیت‌های ثابت هستند که دستمایه طنز و نقد قرار گرفته‌اند.

«تاریخ از این‌ور» انیمیشنی است که به تاریخ و رویدادهای دوران چند سلسله پادشاهی تا دوره پهلوی می‌پردازد و برای کودکانی که تاریخ را به عنوان یکی از دروس آموزشی در مدارس فرا می‌گیرند، روایتی فانتزی دارد.