۱۸۸۲،شبکه بانکی سوئیفت به دنبال راهکاری برای فرار از حملات سایبری

شبکه بانکی سوئیفت به دنبال راهکاری برای فرار از حملات سایبری به نظر می‌رسد که حملات سایبری متعدد صورت گرفته علیه بانک‌ها و به‌خصوص آسیب‌های وارده بر سیستم بانگی سوئیفت موجب شده است تا مسؤولان این سامانه به دنبال یافتن راهکاری برای برقراری امنیت خود بیفتند. به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی […]

شبکه بانکی سوئیفت به دنبال راهکاری برای فرار از حملات سایبری

به نظر می‌رسد که حملات سایبری متعدد صورت گرفته علیه بانک‌ها و به‌خصوص آسیب‌های وارده بر سیستم بانگی سوئیفت موجب شده است تا مسؤولان این سامانه به دنبال یافتن راهکاری برای برقراری امنیت خود بیفتند.

به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، در طول چند ماه گذشته بار‌‌‌ها شاهد حملات امنیتی هکر‌‌‌ها به شبکه‌های بانکی و سرقت مبالغ بسیار سنگین توسط این هکر‌‌‌ها بوده‌ایم که این امر موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین متخصصان امور بانکی شده است.

در این میان یکی از رویکردهایی که بسیار مورد توجه هکر‌‌‌ها قرار داشته است را می‌توان حمله به ساختارهای مربوط به خدمات بانکی مانند سیستم سوئیفت دانست.

حال مدیران سیستم خدمات بانکی سوئیفت پس از وقوع هک ۱۲ میلیون دلاری بانک اکوادور به فکر راه چاره‌ای برای افزایش ساختار امنیتی سیستم خود هستند.

مسؤولان این سیستم به‌تازگی اعلام کرده‌اند که رویکرد امنیتی خود را تغییر داده و برنامه‌هایی ویژه را برای افزایش امنیت شبکه خود در نظر گرفته‌اند.

 

علاوه بر این مدیر ارشد اجرایی این شرکت از کاربران درخواست کرده است تا به‌عنوان نخستین لایه دفاعی در برابر هکر‌‌‌ها عمل کرده و در زمینه امن‌سازی محیط ارتباطی خود با سامانه سوئیفت اقدام نمایند.