۱۸۸۳،بزرگ‌‌ترین تأمین مالی اوراق اجاره بازار سرمایه در راه است

بزرگ‌‌ترین تأمین مالی اوراق اجاره بازار سرمایه در راه است شرکت هواپیمایی ماهان در راستای توسعه فعالیت‌هایش، بزرگ‌‌ترین تأمین مالی خود در بازار سرمایه را با انتشار ۵ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره انجام خواهد داد. به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی سمات، مدیرعامل سمات گفت: براساس دستور رییس سازمان بورس، کارگروه ویژه‌ای برای رفع […]

بزرگ‌‌ترین تأمین مالی اوراق اجاره بازار سرمایه در راه است

شرکت هواپیمایی ماهان در راستای توسعه فعالیت‌هایش، بزرگ‌‌ترین تأمین مالی خود در بازار سرمایه را با انتشار ۵ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره انجام خواهد داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی سمات، مدیرعامل سمات گفت: براساس دستور رییس سازمان بورس، کارگروه ویژه‌ای برای رفع موانع انتشار صکوک در بازار سرمایه تشکیل شده است تا بررسی‌ها و راهکارهای عملیاتی لازم در این زمینه اتخاذ شود.

در نشست مشترک مدیرعامل هواپیمایی ماهان و مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری، راهکارهای تأمین مالی پروژه‌های جدید این شرکت هواپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیرعامل سمات در این جلسه یکی از مأموریت‌های ویژه بازار سرمایه در سال ۹۵ را تسریع در تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی اعلام کرد و گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی ماه گذشته با صدور حکمی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار را «مجری پروژه تقویت نقش بازار سرمایه در تأمین سرمایه بنگاه‌ها» انتخاب کرد.

محمدرضامحسنی اظهار داشت: براساس دستور دکتر فطانت، کارگروه ویژه‌ای برای رفع موانع انتشار صکوک در بازار سرمایه تشکیل شده است تا بررسی‌ها و راهکارهای عملیاتی لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی با بیان این‌که شرکت هواپیمایی ماهان پیشگام در انتشار اوراق اجاره بوده است، افزود: این شرکت می‌تواند بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق ابزارهای نوین بازار سرمایه تأمین کند.

در این جلسه که در محل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شد، مدیرعامل ماهان با تجلیل از همکاری‌های فراوان مسؤولان بازار سرمایه برای انتشار اوراق اجاره این شرکت گفت: ماهان در طول سال‌های اخیر با انتشار اوراق صکوک توانسته است، بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق این بازار تأمین کند.

حمید عرب‌نژاد خاطر نشان کرد: شرکت ماهان هفته گذشته برای خرید دو فروند هواپیمای ایرباس، مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد ریال اوراق اجاره در بازار سرمایه منتشر کرد که با استقبال کم نظیر سرمایه‌گذاران در نخستین روز پذیره‌نویسی تمام اوراق به فروش رفت.

وی افزود: شرکت ماهان قصد دارد در راستای توسعه فعالیت‌های خود و با توجه به استقبال فراوان سرمایه‌گذاران در آینده‌ای نزدیک ۵ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره برای پروژه‌های جدیدش در بازار سرمایه منتشر کند.

شرکت هواپیمایی ماهان اواخر اسفندماه سال ۸۹، نخستین اوراق اجاره بازار سرمایه را به مبلغ ۲۹۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال منتشر کند.

 

هم اکنون شرکت‌های مخابرات ایران با ۴۵۰۰ میلیارد ریال و رایتل با ۳۰۰۰ میلیارد ریال، آمار بیش‌ترین میزان انتشار اوراق اجاره را بازار سرمایه در اختیار دارند.