۱۸۸۳،اجرای سریع زنجیره‌های پتروشیمی واردات را صفر می‌کند

مدیر کنترل تولید شرکت پتروشیمی اجرای سریع زنجیره‌های پتروشیمی واردات را صفر می‌کند علی‌محمد بساق‌زاده، از برنامه‌ریزی برای ایجاد پشتوانه‌سازی پتروشیمی ایران در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان خبر داد. مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌و‌گو با شانا اظهار کرد: براساس هماهنگی صورت گرفته میان وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و […]

مدیر کنترل تولید شرکت پتروشیمی

اجرای سریع زنجیره‌های پتروشیمی واردات را صفر می‌کند

علیمحمد بساق‌زاده، از برنامه‌ریزی برای ایجاد پشتوانه‌سازی پتروشیمی ایران در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان خبر داد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌و‌گو با شانا اظهار کرد: براساس هماهنگی صورت گرفته میان وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت، سعی بر این است بتوانیم در حوزه تولید مواد شیمیایی، پلیمری و کاتالیست‌هایی که در زنجیره پتروشیمی مصرف بیش‌تری دارند و هزینه را کاهش می‌دهند، بیش‌تر سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با بیان این که در برخی واحد‌‌ها همچنان برای تأمین برخی مواد نیازمند واردات هستیم، افزود: اگر زنجیره‌های تعریف شده سریعتر اجرا شود، نیازی به واردات نخواهیم داشت و قیمت تمام شده نیز کاهش می‌یابد.

بساق‌زاده این سرمایه‌گذاری را نیازمند دسترسی به فن‌آوری‌های مورد نیاز دانست و یادآور شد: دوره پساتحریم فرصت استفاده از فن‌آوری‌های روز و کمبود نیازهای تولیدی را در داخل فراهم آورده است.

 

وی، با اعلام این که از نظر درصد تولید در این محصولات نمی‌توان به تولید صددرصدی رسید، یادآور شد: باید سعی کنیم با توجه به هدفگذاری ایران که باید در آینده پشتوانه پتروشیمی کشورهای همجوار همچون عراق، سوریه یمن و افغانستان شود، در بخش مواد پتروشیمی اقدام‌های پایه‌ای انجام دهیم تا کمبود خاصی نداشته باشیم و بتوانیم قیمت تمام شده را کاهش دهیم.