بهتاش فریبا:قهر مردم از ورزشگاه‌ها فقط به خاطر گرانی بلیط نیست

  پیشکسوت فوتبال گفت: در گذشته فقط ۳۰ تا ۴۰ هزار تماشاگر برای دیدن بازی ستاره‌هایی مانند حجازی و پروین به استادیوم می‌رفتند.  بهتاش فریبا، پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد پدیده رایگان شدن مسابقات لیگ که به اغلب باشگاه‌های لیگ برتری سرایت کرده است، گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می‌کردیم، برای یک بازی معمولی […]

 

پیشکسوت فوتبال گفت: در گذشته فقط ۳۰ تا ۴۰ هزار تماشاگر برای دیدن بازی ستاره‌هایی مانند حجازی و پروین به استادیوم می‌رفتند.

 بهتاش فریبا، پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد پدیده رایگان شدن مسابقات لیگ که به اغلب باشگاه‌های لیگ برتری سرایت کرده است، گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می‌کردیم، برای یک بازی معمولی مقابل تیمی مثل هما یا پیام، حدود ۷۰ هزار تماشاگر می‌آمد یا در یک بازی مانند دربی ۱۲۰ هزار تماشاگر می‌آمد و تا لب خط مردم می‌نشستند و بازی را نگاه می‌کردند. اما حالا مانند قبل نیست و می‌بینیم که مردم رغبت زیادی برای رفتن به استادیوم ندارند که این هم دلایل مختلف دارد. می‌خواهم بگویم قهر مردم از ورزشگاه‌ها فقط به خاطر بلیط نیست.

 

وی ادامه‌داد: یکی از دلایل گرانی بلیط و اوضاع اقتصادی مردم است که خوب بر اساس این موضوع می‌توان گفت رایگان شدن مسابقات خوب است، اما این یک راه‌حل موقت است و نمی‌شود همه مسابقات را رایگان کرد و نباید طوری شود که تماشاگر به حضور رایگان در استادیوم عادت کند. بحث دیگر که در نرفتن مردم اثرگذار است، پخش مسابقات فوتبال روز دنیا از شبکه‌های مختلف تلویزیون است. بعضی شب‌ها تلویزیون ۵ بازی خارجی مختلف را پخش می‌کند و طبیعی است که وقتی مردم این بازی‌‌ها را می‌بینند، به دلیل اختلاف سطح بازی‌های خارجی با لیگ خودمان، زیاد برای رفتن به استادیوم راغب نباشند. البته در این چند وقت با فوتبالی که پرسپولیس ارایه داده تا حدودی مردم از تماشای بازی‌های داخلی راضی‌تر هستند و این جای خوشحالی دارد.