۱۸۸۳،باهنر:اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد

باهنر:اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد اما حس عبور از رکود هنوز در بین مردم به وجود نیامده است. به گزارش مهر، محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری با اشاره به […]

باهنر:اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد اما حس عبور از رکود هنوز در بین مردم به وجود نیامده است.

به گزارش مهر، محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری با اشاره به این‌که دولت یازدهم چند کار خوب انجام داده اما چند کار روی زمین مانده هم دارد، گفت: از جمله اقداماتی که از سوی دولت یازدهم هنوز روی زمین مانده است، اشتغال است که باید یا از طریق برجام و یا به کرسی نشاندن اقتصاد مقاومتی در این زمینه هم گام مهمی ‌بردارد.

وی افزود: اگر دولت از رکود عبور کرده، ملت را هم عبور دهد اما این حس هنوز بین مردم به وجود نیامده و همچنان مشکلات اقتصادی یک دغدغه برای اکثریت مردم است.

باهنر گفت: این‌که آقای روحانی یا هر رییس‌جمهور دیگر توقع داشته باشند مخالف نداشته باشند، شدنی نیست. به هر حال منتقدان علاقه دارند دولت آقای روحانی یک دوره‌ای شود؛ البته معلوم نیست که علاقه آن‌ها به کرسی بنشیند، به هر حال در سیاست هیچ اتفاق غیرممکنی وجود ندارد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین همچنین در پاسخ به سؤالی درباره ورود احمدی‌نژاد به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری و احتمال حمایت اصولگرایان از وی، عنوان کرد: باید ببینیم که اصلاً آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات می‌آید یا نه! ولی هنوز برای تصمیم‌گیری زود است. درباره انتخابات ریاست جمهوری معمولاً ۳ تا ۴ ماه مانده به انتخابات، جبهه‌ها مشخص می‌شوند.

وی درباره این‌که گفته می‌شود دو فراکسیون مجلس پایدار نخواهند بود، عنوان کرد: فعالان مجلس در پارلمان معمولاً بیش‌تر از دو فراکسیون نیستند، اگر یک فراکسیون اکثریت را داشته باشد نیازی به فراکسیون‌های دیگر نیست اما اگر از بین دو فراکسیون هیچ کدام اکثریت را نداشته باشند، فراکسیون‌های خرد تعادل مجلس خواهند بود.

این فعال سیاسی عنوان کرد: در مجلس دهم شاید به صورت رسمی ۳ فراکسیون اصلاح طلبان، اصولگرایان و مستقلین امکان به وجود آمدن داشتند اما چون مستقلین جمعشان زیاد است و تفرقه هم بینشان زیاد است، به صورت طبیعی تحت تأثیر دو فراکسیون دیگر قرار گرفتند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: به هر حال طرفین در مجلس کار خود را خوب آغاز کردند و اتفاق تغییردهنده در شکل فراکسیون‌ها به وجود نخواهد افتاد.

باهنر عنوان کرد: تصمیمات مجلس عموماً سیاسی نبوده و کار کارشناسی، تخصصی، منطقه‌ای و سیاست خارجی است و از آن‌جا که به خاطر بحث‌های سیاسی فراکسیون‌های سیاسی شکل می‌گیرند در مجلس این اتفاق نخواهد افتاد که فراکسیون‌های جدید ایجاد شود.

باهنر درمورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و فعالیت احزاب در انتخابات گفت: تشکیلات سیاسی کار حزبی خود را انجام می‌دهند، شاید ۳۵۰ تا ۴۰۰ مجوز حزبی صادر شده اما عملاً ۸۰ درصد آن‌ها روی کاغذ بوده و ۲۰ درصد دیگر فعال زمان انتخابات هستند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین عنوان کرد: شاید ۷ تا ۸ درصد احزاب کار مستمر انجام می‌دهند و جبهه پیروان خط امام و رهبری به‌طور مستمر فعالیت خود را انجام داده و نسبت به مسایل سیاسی مراقبت می‌کنند.

باهنر درباره برخی اخبار مبنی بر رد صلاحیت شدن روحانی برای انتخابات ۹۶ گفت: درباره صلاحیت یا رد آن برای آقای روحانی هیچ ادله‌ای وجود ندارد، البته ما که مدعی اسلام هستیم در رقابت‌های سیاسی بداخلاقی نکنیم.

وی افزود: برخی می‌گویند برای پیشگیری، برخی دوستان آقای روحانی این حرف‌ها را راه می‌اندازند اما به هر حال در مورد صلاحیت و عدم صلاحیت هنوز هیچ چیزی معلوم نیست.

وی درباره این‌که اصولگرایان چه گزینه‌ای را در مقابل آقا روحانی قرار خواهند داشت، گفت: اگر گزینه‌ای هم داشته باشیم نمی‌گوییم اما هنوز در این باره تصمیمی نگرفته‌ایم چون زود است.

دبیر کل جبهه رهروان امام و رهبری درباره این‌که این‌که آیا همسویی مجلس دهم با دولت از جنس مجلس ششم است، گفت: همسویی مجلس و دولت در دوره‌های مختلف مطرح بوده است، در مجلس ششم هم دولت اصلاحات با مجلس مشکلاتی داشت، به هر حال انطباق مجلس با مواضع دولت یک آرزوی دست نیافتی است.

باهنر عنوان کرد: قوا موظف به همکاری با هم هستند، رهبری هم در جلسه دیدار با نمایندگان بر این مسأله تأکید کردند منطقی هم این است چون قوا برای مقابله با هم طراحی نشده‌اند.

باهنر گفت: در جلسات مختلف به دوستان اصولگرا گفته‌ایم که نمایندگان مجلس موظفند از دولت حمایت کنند چون این تکلیف سیاسی و شرعی آن‌هاست البته باید رصد هم داشته باشند.

 

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: مجلس دهم ظرفیت همکاری بالایی با دولت برای حل مشکلات به صورت بالقوه دارد.