۱۸۸۳،معافیت خودروهای جدید از قیمت‌گذاری

معاون وزیر صنعت خبر داد معافیت خودروهای جدید از قیمت‌گذاری معاون وزیر صنعت با تشریح جزییات مذاکره جدید ایران با پژو بر سر تولید قطعات، صادرات و قیمت‌گذاری محصولات تولیدی مشترک با ایران، گفت: خودروهای جدید پژو در ایران قیمت‌گذاری نمی‌شوند. به گزارش مهر، محسن صالحی‌نیا با بیان این‌که هیچ توافقی با شرکت فرانسوی رنو […]

معاون وزیر صنعت خبر داد

معافیت خودروهای جدید از قیمت‌گذاری

معاون وزیر صنعت با تشریح جزییات مذاکره جدید ایران با پژو بر سر تولید قطعات، صادرات و قیمت‌گذاری محصولات تولیدی مشترک با ایران، گفت: خودروهای جدید پژو در ایران قیمت‌گذاری نمی‌شوند.

به گزارش مهر، محسن صالحی‌نیا با بیان این‌که هیچ توافقی با شرکت فرانسوی رنو برای تولید خودروی کویید در ایران خودرو انجام نگرفته است، گفت: به عنوان رییس هیأت مدیره ایران ‌خودرو اعلام می‌کنم که هیچ توافقی با شرکت رنو برای تولید کویید در ایران صورت نگرفته است، البته شرکت خودروسازی سایپا مذاکراتی را با این شرکت فرانسوی برای تأسیس یک شرکت مشترک به صورت جوینت‌ونچر صورت داده که بر این اساس، کارگروهی هم برای بررسی و نظارت بر پیشرفت کار از سوی مدیرعامل این مجموعه تعیین شده که به او و هیأت مدیره این شرکت گزارش می‌دهند. در این میان تا مذاکرات نهایی نشود، بنده در جریان جزییات آن نیستم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی مسایل ضد برجام در مجامع بین‌المللی، تأثیری بر فعالیت مشترک پژو با ایران نداشته و مذاکرات ما در سطح عملیاتی بوده و در حد کارشناسی نیست که خللی به آن وارد شود. در این میان قاعده‌ای شروع کرده‌ایم که بعد از رفع محدودیت‌ها نیز قرارداد منعقد شد و تشکیل شرکت جوینت‌ونچر نیز آخرین مراحل ثبت خود را سپری می‌کند و به زودی کار را آغاز خواهد کرد. هفته گذشته نیز جلسه جدیدی با پژو در مورد قرارداد فرعی و مسایل مرتبط با جزییات تولید قطعه، صادرات و قیمت‌گذاری برگزار شد.

وی تصریح کرد: قیمت‌گذاری خودروهای جدید پژو در ایران که به صورت جوینت‌ونچر تولید می‌شود، باید براساس شرایط بین‌المللی صورت گیرد و خود من فکر می‌کنم با خودروهایی که از این شیوه تولید می‌شوند، باید مشابه خودروهایی که طی هفته‌های گذشته از شمول قیمت‌گذاری دولتی خارج شدند، برخورد شوند. اما با توجه به شرایط، مشکلی به لحاظ قیمت‌گذاری نداریم و قیمت‌گذاری دولتی این خودرو‌‌ها صورت نمی‌گیرد. ظن من بر این است که قطعا از قاعده‌های محدودکننده قیمت‌گذاری بری هستند.