چتر هوشمندی که زمان بارش باران را پیش‌بینی می‌کند

چتر هوشمندی که زمان بارش باران را پیش‌بینی می‌کند  شرکت «تارا» از یک چتر هوشمند رونمایی کرده که می‌تواند آب‌وهوا را پیش‌بینی کند. به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، تاکنون دستگاه‌های زیادی معرفی شده‌اند که با کمک یک اپلیکیشن تلفن همراه به پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا می‌پردازند، اما چتر «تارابلا» به‌طور مستقل و بدون کمک […]

چتر هوشمندی که زمان بارش باران را پیش‌بینی می‌کند

 شرکت «تارا» از یک چتر هوشمند رونمایی کرده که می‌تواند آب‌وهوا را پیش‌بینی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، تاکنون دستگاه‌های زیادی معرفی شده‌اند که با کمک یک اپلیکیشن تلفن همراه به پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا می‌پردازند، اما چتر «تارابلا» به‌طور مستقل و بدون کمک دستگاه بیرونی به این کار می‌پردازد.

این چتر در زمان عدم استفاده در یک محل شارژ دیواری قرار می‌گیرد و از بارومتر دیجیتالی داخلی خود برای نظارت بر فشار هوای جوی در هر ۳۵ ثانیه یکبار استفاده می‌کند.

این دستگاه همچنین با استفاده از یک نم‌سنج آنبرد به پیگیری رطوبت هوا می‌پردازد. یک ریزپردازشگر با پردازش داده‌ای این دو حسگر، وضع هوا را بر اساس تغییرات میزان فشار و رطوبت در طول زمان پیش‌بینی می‌کند.

کاربران به‌وسیله یک نمایشگر ال‌ای‌ای تغییر رنگ‌دهنده بر روی دسته چتر از بارش احتمالی باران باخبر می‌شوند. اگر این نمایشگر شفاف باشد، آسمان برای ۶ ساعت آینده صاف یا نیمه ابری باقی خواهد ماند؛ اما نمایشگر نسبتاً آبی نشانگر آسمان کاملاً ابری و آبی پررنگ نشانگر بارش باران است.

همچنین این چتر به‌طوری طراحی شده که به‌ کاربر در مورد جا گذاشتن آن در مناطق مختلف با یک ردیاب بی‌سیم خبر می‌دهد.

در نوک این چتر نیز یک ال‌ای‌دی قرار دارد که می‌تواند برای قابل مشاهده کردن کاربر برای خودرو‌ها در روزهای بارانی فعال شود.

 

این چتر اکنون برای کسب سرمایه در سایت ایندیگوگو قرار گرفته و قیمت آن ۸۹ دلار اعلام شده است.