تشکیل سی‌امین خانه معدن کشور در ایلام

تشکیل سی‌امین خانه معدن کشور در ایلام مدیرکل امور استان‌های خانه معدن ایران از تشکیل سی‌امین خانه معدن استان‌های کشور در ایلام خبر داد. به گزارش معدن۲۴، «عارف حامدی» در انتخابات هیأت مدیره خانه معدن استان ایلام که با حضور نماینده خانه معدن ایران، معدنکاران و مدیران عامل واحدهای صنایع معدنی برگزار شد، اظهارکرد: در […]

تشکیل سی‌امین خانه معدن کشور در ایلام

مدیرکل امور استان‌های خانه معدن ایران از تشکیل سی‌امین خانه معدن استان‌های کشور در ایلام خبر داد.

به گزارش معدن۲۴، «عارف حامدی» در انتخابات هیأت مدیره خانه معدن استان ایلام که با حضور نماینده خانه معدن ایران، معدنکاران و مدیران عامل واحدهای صنایع معدنی برگزار شد، اظهارکرد: در راستای برون‌سپاری فعالیت‌ها تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفویض اختیار امور حوزه معادن به تشکل‌های غیردولتی، خانه معدن ایران در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد.

حامدی با اشاره به این‌که خانه معدن تشکلی قوی، مدافع حقوق بهره‌برداران و صدای معادن و صنایع معدنی کشور است، افزود: با تشکیل نمایندگی‌های این تشکل در استان‌ها بهره‌‌برداران به راحتی می‌توانند مسایل و مشکلات خود را پیگیری کنند.

مدیر کل امور استان‌های خانه معدن ایران خاطرنشان‌کرد: تا پیش از این خانه‌های معدن در ۲۹ استان فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

وی خاطرنشان‌کرد: عضویت در شورای عالی معادن به‌عنوان بزرگ‌‌ترین تشکل تخصصی معدن، عضویت در شورای حل اختلاف ماده مکرر ۲۴ قانون معادن کشور، عضویت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، حضور در کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و عضویت در کمیته جهانی معدن از اقدامات ارزشمند خانه معدن ایران است.

حامدی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای بهره‌‌برداران و دارندگان پروانه اکتشاف به منظور آشنایی بیش‌تر با قوانین معدنی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد با شرایط به وجود آمده و ایجاد شده فعالیت‌های اقتصادی کشور به ویژه در بخش معدن بیش‌تر شده و شاهد پیشرفت چشم‌گیری در این حوزه باشیم.

مهندس «رضا محمدرحیمی» معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت ایلام در این مراسم اظهارکرد: تقویت و ایجاد نهادهای بخش خصوصی جزو اولویت‌های وزارتخانه است.

وی با اشاره به فرایند شکل‌گیری خانه معدن استان خاطرنشان‌کرد: با هماهنگی خانه معدن ایران اولین جلسه برای تعیین اعضای هیأت رییسه و علی‌البدل با حضور اکثریت معدنکاران و مدیران واحدهای صنایع معدنی تشکیل و پس از اعلام آمادگی نامزدهای هیأت رییسه و بازرسین از طریق رأی‌گیری مخفی با استفاده از تعرفه‌های کاغذی خانه معدن استان ایلام تشکیل شد.

معاون امور صنایع و معادن با اشاره به نتایج به دست آمده در پایان رأی‌گیری، افزود: «شهروز رستمی» با ۳۵ رأی، «فردین فیض‌الهی» با ۳۳ رأی، «سعید مظفری» با ۲۷ رأی، «بهنام رستمی» و «حمید پیشگو» هر کدام ۲۴ رأی، «نصرت فیلی» و «احمد گراوند» نیز هر یک با ۲۳ رأی به عنوان اعضای اصلی و «آقا میرزا نوری» با ۲۱ رأی و «علی‌زمان هکماتی» با ۲۰ رأی اعضای علی‌البدل شدند.

وی تصریح‌کرد: «علی فرجی» با ۳۰ رأی و «محمد جعفریان» با ۲۸ رأی هم به‌عنوان بازرسین تعیین شدند.

 

وی با اشاره به ترکیب هیأت رییسه گفت: پس از مشخص شدن اعضای اصلی و بازرسین هیأت رییسه، جلسه فوق‌العاده تشکیل و «شهروز رستمی» به عنوان اولین رییس خانه معدن استان ایلام، «فردین فیض‌الهی» نایب رییس، «نصرت فیلی» دبیر و «حمید پیشگو» خزانه‌دار شدند.