ایران ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان را تأمین کرد

با اجرای پروژه ارتباطی «اوج»   شرکت ارتباطات زیرساخت، ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه در قالب پروژه ارتباطی «اوج» تأمین کرد. به گزارش مهر، پروژه اوج به منظور برقراری ارتباطات بین‌الملل با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه‌پذیری بالا در شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌شود […]

با اجرای پروژه ارتباطی «اوج»

 

شرکت ارتباطات زیرساخت، ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه در قالب پروژه ارتباطی «اوج» تأمین کرد.

به گزارش مهر، پروژه اوج به منظور برقراری ارتباطات بین‌الملل با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه‌پذیری بالا در شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می‌شود و امکان تأمین بستری مطمئن برای انتقال ترافیک کشورهای همسایه و ارتقای ظرفیت ترانزیت را فراهم می‌کند.

این پروژه با هدف ترانزیت بین‌الملل و کاهش هزینه‌ها در بخش نگهداری شبکه ارتباطی، به‌کارگیری شبکه اختصاصی و استفاده بهینه از شبکه فیبرنوری بخش خصوصی اجرا می‌شود.

شرکت ارتباطات زیرساخت قرار است ۲۲ هزار کیلومتر فیبرنوری با حدود ۲۵۰ ایستگاه کشوری را برای به‌کارگیری در این پروژه مورد استفاده قرار دهد

پروژه اوج در حال حاضر ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilote) را با ظرفیت ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه را اجرایی کرده و مورد بهره‌برداری قرارداده است. بخش دیگری از این پروژه شامل ترانزیت پهنای باند جنوب به شمال در مسیری به طول ۴۷۵۰ کیلومتر خواهد بود که به زودی اجرایی می‌شود.

 

همچنین این طرح، ترانزیت ارتباطی در استان‌های سیستان و بلوچستان – خراسان جنوبی و امکان اتصال به شهرهای تهران، تبریز، شیراز و مشهد را فراهم خواهد کرد.