ادغام با بانک پارسیان یا انحلال راه‌های پیش روی مؤسسه ثامن‌الحجج برای ادامه فعالیت

پورمختار خبر داد   نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس، گفت: ادغام با بانک پارسیان یا انحلال تنها راه‌های پیش روی مؤسسه ثامن الحجج(ع) است. به گزارش خانه ملت، محمدعلی پورمختار با اشاره به تصمیم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مؤسسه مالی ثامن‌الحجج(ع)، گفت: امر تسویه بدهی مشتریان این مؤسسه از […]

پورمختار خبر داد

 

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس، گفت: ادغام با بانک پارسیان یا انحلال تنها راه‌های پیش روی مؤسسه ثامن الحجج(ع) است.

به گزارش خانه ملت، محمدعلی پورمختار با اشاره به تصمیم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مؤسسه مالی ثامن‌الحجج(ع)، گفت: امر تسویه بدهی مشتریان این مؤسسه از سوی بانک پارسیان در جریان است.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بانک پارسیان تاکنون نزدیک به دو هزار میلیارد تومان از طلب‌های طلبکاران خرد مؤسسه مالی ثامن‌الحجج (ع) را تسویه کرده و مابقی نیز به مرور پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این‌که مؤسسه مالی ثامن‌الحجج(ع) پس از تسویه بدهی‌های خود به مشتریان مجاز به ادامه فعالیت نیست و مجوزی برای آن صادر نخواهد شد، تصریح کرد: این مؤسسه می‌تواند تنها از طریق ادغام با بانک پارسیان ادامه فعالیت داشته باشد؛ در غیر این صورت منحل خواهد شد.

تشریح آخرین وضعیت پروژه پدیده شاندیز

پورمختار با اشاره به آخرین وضعیت پروژه پدیده شاندیز، گفت: تمامی تصمیمات اتخاذ شده در خصوص این پرونده به ادامه فعالیت این پروژه اشاره دارد.

وی با بیان این‌که با تغییر هیأت مدیره ایرادات وارده به پروژه شاندیز به حداقل رسیده است، تصریح کرد: حمایت‌های دستگاه‌های مختلف در ادامه فعالیت پروژه شاندیز لازم است.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایجاد ارزش افزوده برای پروژه پدیده شاندیز یکی از راهکارهایی است که مردم به سپرده‌های خود برسند.