سردار سلیمانی مشاور نظامی دولت عراق است

    پادشاه اردن از نخست‌وزیر عراق برای سفر به کشورش دعوت و بر حمایت اردن از عراق در جنگ علیه داعش تأکید کرد.به گزارش فارس به نقل از شبکه سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق و عبداللطیف الهمیم، رییس دیوان اوقاف سنی با عبدا… دوم، پادشاه […]

    پادشاه اردن از نخست‌وزیر عراق برای سفر به کشورش دعوت و بر حمایت اردن از عراق در جنگ علیه داعش تأکید کرد.به گزارش فارس به نقل از شبکه سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق و عبداللطیف الهمیم، رییس دیوان اوقاف سنی با عبدا… دوم، پادشاه اردن در امان، پایتخت اردن دیدار کردند که در این دیدار پاره‌ای از مسایل مورد توجه دو کشور و پیروزی‌هایی که نیروهای مسلح عراقی در جنگ علیه گروه تروریستی داعش رقم می‌زنند، مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت خارجه عراق تأکید کرد که وزیر خارجه و رییس دیوان اوقاف سنی پیامی را از حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق به پادشاه اردن تحویل دادند که در آن از پادشاه اردن خواسته شده بود تا در کنار عراق در جنگ علیه داعش بایستد و همچنین در این نامه آخرین تحولات امنیتی، پیروزی‌های گسترده نیروهای عراقی در جنگ علیه تروریسم و عملیات نظامی در فلوجه و تلاش‌های دولت عراق و نیروهای مسلح در حفظ جان غیرنظامیان و تأمین امنیت گذرگاه‌های امن برای خروج آن‌ها از شهر بیان شده بود.

ابراهیم جعفری در اردن برای پایان دادن به بحث و جدل‌‌ها درباره حضور سردار قاسم سلیمانی در خاک عراق تأکید کرد که قاسم سلیمانی با اطلاع دولت عراق و آگاهی کامل مقامات عراقی در خاک این کشور فعالیت دارد و او به عنوان مشاور نظامی دولت عراق عمل می‌کند.

وزارت خارجه عراق افزود: عبدا… دوم از العبادی برای سفر به اردن جهت به جریان انداختن تعدادی از بخش‌ها میان دو کشور دعوت و بر آمادگی اردن برای کمک به عراق تأکید کرد؛ به ویژه آ‌ن‌که عراق با چالش‌های متعددی در سایه جنگ علیه داعش مواجه است.

دفتر پادشاهی اردن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدا… دوم بر حمایت امان از تلاش‌های دولت عراق در رویارویی با گروه‌های تندرو تأکید کرد و تلاش‌های دولت عراق را در مقابله با گروه تروریستی داعش ستود.

پادشاه اردن همچنین بر خواسته کشورش جهت تقویت روابط برادری و همکاری با عراق و حمایت از امنیت و ثبات این کشور در رویارویی با چالش‌های مختلف تأکید کرد.

 

جعفری همچنین با ناصر جوده، همتای اردنی خود در مورد تلاش‌ها برای مقابله با ترویسم و رادیکالیسمی که همگان بالاخص عراق از آن رنج می‌برد، گفت‌و‌گو کرد.