دستور وزیر صنعت برای عرضه مستمر ورق فولادی در بورس کالا

دستور وزیر صنعت برای عرضه مستمر ورق فولادی در بورس کالا بر اساس دستور وزیر صنعت هر ۳ تولیدکننده ورق فولادی باید محصول خود را در بورس کالا به قیمت متعادل برابر با قیمت‌های جهانی عرضه کنند که این کار می‌تواند موجب کاهش قیمت‌های کنونی شود. به گزارش ایرنا، امیر کاوه دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله […]

دستور وزیر صنعت برای عرضه مستمر ورق فولادی در بورس کالا

بر اساس دستور وزیر صنعت هر ۳ تولیدکننده ورق فولادی باید محصول خود را در بورس کالا به قیمت متعادل برابر با قیمت‌های جهانی عرضه کنند که این کار می‌تواند موجب کاهش قیمت‌های کنونی شود.

به گزارش ایرنا، امیر کاوه دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت دوازدهم خردادماه در نشستی موضوع درخواست اعضای این تشکل را برای تأمین ورق مورد نیاز بررسی کرد و شانزدهم خردادماه در نامه‌ای به تولیدکنندگان ورق فولادی دستور داد در این زمینه اقدام کنند.‌

وی با بیان این‌که بر اساس نامه وزیر صنعت، این سهمیه فقط برای اعضای این سندیکا تعیین شده است، افزود: طبق صورت‌جلسه تنظیم شده، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارتخانه موظف است برنامه تولید ۳ شرکت فولاد مبارکه با دست‌کم یک میلیون تن، نورد و لوله اهواز به میزان ۵۰۰ هزار تن و مجتمع گیلان به اندازه ۵۰۰ هزار تن را اعلام و ماهانه میزان تولید و فروش را پایش کند.

به گفته وی، بر اساس دستور وزیر صنعت هر ۳ تولیدکننده ورق فولادی باید محصول خود را در بورس کالا به قیمت متعادل برابر با قیمت‌های جهانی عرضه کنند که در این صورت، می‌تواند موجب کاهش قیمت‌های کنونی شود.

کاوه گفت: نورد لوله اهواز و گیلان به علت مشکلات کمی و کیفی قادر نیستند کالای خود را در بورس کالا عرضه کنند و توان تولید اعلامی و قیمت‌های آن دو هنوز معلوم نیست این در حالی است که با عرضه محصولات در بورس کالا همه امور شفافیت حداقلی پیدا می‌کند.

وی یادآوری‌کرد: طبق قوانین بورس کالا، تولیدکنندگانی که نتوانند کیفیت کالای عرضه شده و زمان تحویل آن را به‌درستی رعایت کنند، با جرایم سنگینی روبه‌رو می‌شوند و از این رو، مجتمع گیلان عرضه محصول در بورس کالا را نپذیرفته است.

 

کاوه گفت: تحویل‌نشدن میزان ورق فولادی تعیین‌شده بر پایه قیمت‌های جهانی، می‌تواند پیامدهایی مانند تعطیلی بیش‌تر و کاهش دوباره تولید کارخانه‌های لوله و پروفیل فولادی کشور را به دنبال داشته باشد.