پای واگذاری مزایده آلومینیم المهدی و معادن بافق ایستاده‌ایم

معاون نظارت حقوقی سازمان خصوصی‌سازی   معاون نظارت حقوقی سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از این‌که برخی از نمایندگان مجلس قبل مانعی جدی بر سر راه خصوصی‌سازی بوده‌اند، گفت: سازمان خصوصی‌سازی پای واگذاری آلومینیم المهدی و معادن سنگ آهن مرکزی ایستاده است. زهره عالی‌پور در گفت‌وگو با اقتصاد نیوز، گفت: پس از واگذاری شرکت آلومینیم المهدی، […]

معاون نظارت حقوقی سازمان خصوصی‌سازی

 

معاون نظارت حقوقی سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از این‌که برخی از نمایندگان مجلس قبل مانعی جدی بر سر راه خصوصی‌سازی بوده‌اند، گفت: سازمان خصوصی‌سازی پای واگذاری آلومینیم المهدی و معادن سنگ آهن مرکزی ایستاده است.

زهره عالی‌پور در گفت‌وگو با اقتصاد نیوز، گفت: پس از واگذاری شرکت آلومینیم المهدی، برخی از نمایندگان مجلس قبل به خریدار آن تهمت‌های ناروایی زدند خواستند تا این واگذاری ابطال شود اما سازمان خصوصی‌سازی چون معتقد بود این کارخانه را به بخش خصوصی واقعی واگذار کرده پای آن ایستاد و توانست در مراجع عالی اثبات کند که این واگذاری بدون اشکال بوده و خریدار آن از اهلیت لازم برخوردار است.

وی گفت: در خصوص سنگ‌آهن مرکزی ایران هم همین اتفاق رخ داد. بخش خصوصی که دارای شرایط تمام و کمال برای خرید این معدن بود، وارد عمل شد و این معدن را خریداری کرد اما متأسفانه برخی از شرکت‌های شبه‌دولتی با تحریک مردم، فضای شهر بافق را امنیتی کردند و اجازه ندادند تا این واگذاری به خوبی پیش رود.

عالی‌پور افزود: ما هنوز معتقدیم که فرد خریدار معدن سنگ آهن بافق از اهلیت لازم برخوردار بوده و مالک آن است و منتظریم که فضای امنیتی مساعد شود تا خریدار برنامه‌های توسعه‌ای خود را در آن‌جا به پیش ببرد. از زمانی هم که این معدن به فروش رفته کلیه امور مالی با خریدار هماهنگ شده و باید به حساب او واریز شود.

او گفت: یکی از مواردی که در برخی محافل کارشناسی از آن سخن به میان می‌آید این است که تیم مستقر در سازمان خصوصی‌سازی از جسارت لازم برخوردار نیستند این در حالیست که کم‌لطفی می‌کنند چرا که در طول ۲٫۵ سال گذشته تمام تلاشمان این بوده که از حق و حقوق بخش خصوصی صیانت کرده و قانون اصل ۴۴ را پاس داریم نه این‌که سازمان را به بهشت شرکت‌های شبه دولتی تبدیل کنیم.

 

عالی‌پور تصریح کرد: در این مدت تا توانسته‌ایم برای احقاق حقوق بخش خصوصی به نهادهای مختلف پاسخ داده‌ام و وقت و انرژی خود را صرف حقانیت این بخش کرده‌ایم.