بازگشت‌های تاریخی دوره‌های گذشته «یورو»

بازگشت‌های تاریخی دوره‌های گذشته «یورو» در تاریخ برگزاری یورو برخی تیم‌‌ها با وجود این‌که از حریفان عقب بودند اما در پایان بازی را بردند. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و به نقل از یوفا، یورو ۲۰۱۶ فرانسه با دیدار تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فرانسه و رومانی آغاز شد. در تاریخ این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها، بازی‌های هیجان‌انگیزی وجود داشته که یک تیم شکست […]

بازگشت‌های تاریخی دوره‌های گذشته «یورو»

در تاریخ برگزاری یورو برخی تیم‌‌ها با وجود این‌که از حریفان عقب بودند اما در پایان بازی را بردند.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و به نقل از یوفا، یورو ۲۰۱۶ فرانسه با دیدار تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فرانسه و رومانی آغاز شد. در تاریخ این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها، بازی‌های هیجان‌انگیزی وجود داشته که یک تیم شکست را به‌طور باور نکردنی با پیروزی عوض کرده است. در زیر به برخی از این بازگشت‌‌ها اشاره می‌شود.

نیمه نهایی ۱۹۶۰ – فرانسه و یوگسلاوی

اولین دیدار افتتاحیه یورو به جذاب‌‌ترین بازی در ۵۲ سال اخیر تبدیل شد. خیلی زود ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت بین دو تیم شروع شد و فرانسه با برتری دو بر یک نیمه نخست را به پایان رساند اما باران گل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در نیمه دوم رقم خورد. آبی‌‌ها برتریشان را دو برابر کردند و در دو موقعیت گل، دو گل به ثمر رساندند. این در حالی بود که آنت زانتیچ در دقیقه ۵۵ یک گل برای یوگسلاوی به ثمر رساند. هنوز ۱۵ دقیقه به پایان بازی باقی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مانده بود و یوگسلاوی‌‌ها به بهترین نحو ممکن از این دقایق و فرصت‌هایشان استفاده کردند تا نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را ۵ بر ۴ عوض کنند و پیروز میدان شوند.

نیمه نهایی ۱۹۷۶ – یوگسلاوی و آلمان

یوگسلاوی در عرض نیم ساعت دو گل را وارد دروازه آلمان‌‌ها کرد اما قهرمان جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م‌جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی ۱۹۷۴ ناامید نشد و ۸ دقیقه بعد بازی را با گل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هانیز‌فلوهه و دیترمولر به تساوی رساند. مولر دو گل دیگر در ۶ دقیقه مانده به پایان وقت‌های اضافه به ثمر رساند و هت‌تریک کرد. مولر با گلزنی‌اش تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی آلمان را به فینال تاریخی‌اش برابر چک اسلواکی رساند.

نیمه نهایی ۱۹۸۴ – فرانسه و پرتغال

جان فرانکو دومرگه فرانسه را پیش انداخت و همه فکر می‌کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ند این تیم به فینال ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌هایی که میزبانش است می‌رسد اما روی‌ژوردائو تنها ۱۶ دقیقه به پایان بازی گل تساوی را به ثمر رساند. بازی به وقت اضافه کشید، دوباره پرتغال پیش افتاد با این حال فرانسه که از حضور بازیکنی همچون میشل‌پلاتینی بهره می‌برد، شکست را با پیروزی عوض کرد. فرانسه جشن صعود به فینال را در دقیقه ۱۱۹ گرفت. این دیدار ۳ بر دو به پایان رسید.

مرحله گروهی ۲۰۰۰ – یوگسلاوی و اسلوونی

تصور این‌که یوگسلاوی در ۳۰ مانده به پایان بتواند نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سه بر صفر را تغییر دهد، خیلی بعید بود اما این اتفاق افتاد. اسلوونی نه تنها با سه گل پیش بود بلکه یک بازیکن بیشتر داشت. سینیشا میهایلوویچ یک ساعت مانده به پایان بازی اخراج شد. یوگسلاوی توانست با گلزنی در دقایق ۶۷، ۷۰ و ۷۳ بازی را به تساوی برساند. در دقیقه آخر این تیم فرصت داشت گل چهارم را به ثمر برساند اما ایوان دودیچ نتوانست ضربه‌اش را به گل تبدیل کند.

مرحله گروهی ۲۰۰۰ – انگلیس و پرتغال

تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی انگلیس در یورو ۲۰۰۰ با حضور بازیکنانی همچون پل اسکولز و استیو مکمنمن ترکیب رویایی داشت و در عرض ۱۸ دقیقه با دو گل از پرتغال پیش افتاد اما آن‌ها مقابلشان با خط میانی قوی روبه‌رو بودند. لوییس‌فیگو و ژائو‌پینتو در این پست بازی می‌کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ند. پرتغال پیش از پایان نیمه نخست دو گل به ثمر رساند و بازی مساوی شد. در نیمه دوم روی کاستا با پاس گل درخشانش فرصت گلزنی به نونو‌گومژ داد و تیمش ۳ بر دو پیروز شد.

مرحله گروهی ۲۰۰۰ – یوگسلاوی و اسپانیا

اسپانیا در آخرین بازی مرحله‌ گروهی به نظر می‌رسید هیچ توانی ندارد و نزدیک بود که این اتفاق بیفتد. تیم خوسه آنتونیو کاماچو برای صعود به یک چهارم نهایی تنها به پیروزی نیاز داشت اما ۱۰ نفره تا وقت‌های اضافه ۳ بر دو از یوگسلاوی عقب بود. ضربه گاسیکا مندیتا بازی را به تساوی رساند اما باز هم اسپانیا توانست از روی ضربه آزاد به گل دست پیدا کند. آلفونسو پرس دومین گل ملی‌اش را در چنین بازی مهمی به ثمر رساند.

مرحله گروهی ۲۰۰۴ – هلند و چک

تیم دیک ادوکات که بازی سختی برابر آلمان داشت با دو گل ویلفردبوما و رودفان‌نیستلروی در مسیر پیروزی قرار می‌گرفت. این گل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در ۱۹ دقیقه ابتدایی به ثمر رسید. با این حال نایب قهرمان ۱۹۹۶ هنوز از بازیکنان توانمندش بهره می‌برد و یان‌کولر و میلان‌باروش دو گل به ثمر رساندند تا بازی مساوی شود. در دقایق پایانی جان‌هیتینگا اخراج شد و ولادیمیر اسمیچر در یک دقیقه به پایان گل پیروزی را وارد دروازه هلند کرد.

مرحله گروهی ۲۰۰۸ – ترکیه و جمهوری چک

۴ دقیقه پایانی در دیدار برابر جمهوری چک یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تورنمنت‌ها را برای ترکیه رقم زد. شاگردان فاتح‌تریم دو بر یک عقب بودند و نیاز به یک قهرمان داشتند. نیهات‌قهوه‌چی بازی را دقیقه ۸۷ به تساوی رساند. به نظر می‌رسید همه چیز در ضربات پنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشخص می‌شود اما قهوه‌چی آخرین ضربه را زد و گل پیروزی را یک دقیقه مانده به پایان به ثمر رساند. این هیجان در یک چهارم نهایی برای ترک‌‌ها در دیدار برابر کرواسی ادامه یافت. سمیه سنتورک، ترکیه را نجات داد و با گلزنی‌‌اش بازی را به وقت‌های اضافه کشاند. در وقت‌های اضافه این ترکیه بود که ۳ بر یک پیروز میدان شد.