معاون وزیر نفت اعلام کرد:افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

  رکن‌الدین جوادی، معاون وزیر نفت گفت: پس از لغو تحریم‌ها، تولید نفت خام ایران ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و قرار است شرایط مورد نیاز برای افزایش ۲۰۰ هزار بشکه دیگر نیز فراهم شود. به گزارش شرکت ملی نفت، جوادی با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران، افزود: […]

 

رکن‌الدین جوادی، معاون وزیر نفت گفت: پس از لغو تحریم‌ها، تولید نفت خام ایران ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و قرار است شرایط مورد نیاز برای افزایش ۲۰۰ هزار بشکه دیگر نیز فراهم شود.

به گزارش شرکت ملی نفت، جوادی با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران، افزود: با صادرات نخستین محموله نفت خام ایران به اروپا پس از ۵ سال، فصل جدیدی در صنعت نفت ایران آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز صادرات و از سرگیری معاملات نفتی ایران با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه و یک پالایشگاه اسپانیایی، اضافه کرد: تاکنون با شرکت توتال فرانسه برای صادرات روزانه ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار بشکه نفت خام به توافق رسیده‌ایم.

 

معاون وزیر نفت ادامه داد: فروش نفت بین شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه پس از یک سال تا زمانی که طرفین آن را لغو نکنند، به‌طور مستمر تمدید می‌شود.