صدور مجوز بهره‌برداری از اسکله‌های بندر صادراتی ماهشهر

صدور مجوز بهره‌برداری از اسکله‌های بندر صادراتی ماهشهر با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و رعایت الزامات و مقررات ملی و بین‌المللی، مجوز بهره‌برداری از ۶ پست اسکله ی بندر صادراتی ماهشهر توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر گردید. به گزارش مناقصه مزایده، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی […]

صدور مجوز بهره‌برداری از اسکله‌های بندر صادراتی ماهشهر

با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و رعایت الزامات و مقررات ملی و بین‌المللی، مجوز بهره‌برداری از ۶ پست اسکله ی بندر صادراتی ماهشهر توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر گردید.

به گزارش مناقصه مزایده، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی رعایت الزامات قانونی ناظر برساخت و بهره‌برداری بر سازه‌ها و تأسیسات ساحلی و اخذ استعلامات لازم از مراجع ذی‌ربط، حسب قوانین و مقررات جاری، مجوز بهره‌برداری از ۶ اسکله دلفین با کاربری صادرات نفتی جهت شرکت پالایش نفت آبادان توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر شد.

رضازاده با اشاره به بند ۲۲ ماده ۳ فصل دوم آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی که بر لزوم اخذ مجوزهای لازم جهت احداث و بهره‌برداری از سازه‌های ساحلی و دریایی تأکید می‌کند، بیان داشت: این مجوز حسب اعمال حاکمیت دریایی صادر گردیده و همه ی فعالان اقتصادی در حوزه سواحل و بنادر ملزم به رعایت قوانین و اخذ مجوزهای قانونی قبل از هر گونه فعالیت می‌باشند.

وی همچنین افزود: ارگان‌‌ها و مراجع قانونی فقط می‌توانند به پروژه‌ها و تأسیساتی که مبادرت به اخذ مجوز کرده‌اند، تسهیلات ارایه کرده و از این مزیت برخوردار شوند.

 

یادآور می‌شود انجام هر گونه فعالیت در سواحل و دریا، باید با اخذ مجوزهای لازم از سازمان بنادر و دریانوردی باشد.