قبل از برجام هرروز تحریم داشتیم اما اکنون هر روز گشایش داریم

    رییس‌جمهوری، بهره‌گیری همه مردم و مسؤولان از فرصت‌ها و گشایش‌های پس از برجام را برای پیشبرد اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران ضروری خواند و تصریح کرد: مردم پیش از برجام هر روز با تحریم جدید مواجه بودند اما اکنون و بعد از برجام، هر روز یک گشایش در امور حاصل می‌شود که این […]

    رییس‌جمهوری، بهره‌گیری همه مردم و مسؤولان از فرصت‌ها و گشایش‌های پس از برجام را برای پیشبرد اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران ضروری خواند و تصریح کرد: مردم پیش از برجام هر روز با تحریم جدید مواجه بودند اما اکنون و بعد از برجام، هر روز یک گشایش در امور حاصل می‌شود که این جای شکرگزاری دارد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی که شامگاه چهارشنبه در دیدار اعضای شوراهای عالی کشور سخن می‌گفت، با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از فرصت ماه مبارک رمضان به‌ویژه در فضای پسابرجام، اظهار کرد: باید همه تلاش‌ها بر تقویت توسعه، پیشرفت و عزت کشور متمرکز شود.

رییس‌جمهوری گفت: قبل از برجام هر روز در انتظار این بودیم که چه محدودیت، تحریم و معضل جدیدی برای ملت ایران ایجاد می‌کنند، اما اکنون هر روز یک گشایش جدید برای مردم حاصل می‌شود و این گشایش‌ها جای شکرگزاری دارد که باید در سایه آن‌ها، کار و تلاش بیش‌تری برای مردم انجام گیرد.

روحانی افزود: باید با بهره‌گیری از گشایش پسابرجام، برای مردم و کشور، عزت، توسعه و پیشرفت بیش‌تر در همه زمینه‌ها فراهم کنیم به‌ویژه این‌که این فضا در سایه امنیت خوب در کشور فراهم آمده است.

رییس‌جمهوری در ادامه بهره‌گیری همه شورا‌ها و ستاد‌ها از نظرات مردم را در مسایل اقتصادی، علمی و فرهنگی ضروری خواند و گفت: رضایت مردم و حل مطالبات آنان، باید در اولویت همه فعالیت‌ها باشد.

روحانی با بیان این‌که شورا‌ها زمانی کامل می‌شوند که پشتوانه مردمی خود را با کسب نظرات آنان تقویت کنند، اظهارداشت: شورا‌ها باید با بهره‌گیری از امکانات ارتباطی گسترده قرن جدید، پشتوانه مردمی خود را مستحکم‌تر و از نظرات آنان به‌ویژه نسل جوان بیش‌تر بهره گیرند.

رییس‌جمهوری در ابتدای این مراسم نیز با ابراز خرسندی از این که تمام شوراهای عالی در دوره دولت یازدهم فعال شدند، خاطرنشان کرد: در دولت‌های گذشته شوراهایی وجود داشت که تشکیل نشده بودند و خوشبختانه در دوره دولت یازدهم تمام این شورا‌ها فعال شده‌اند.

رییس‌جمهوری مشورت در امور مختلف را از توصیه‌های خداوند متعال عنوان کرد و گفت: شورا‌ها برای این است که خردها، اندیشه‌ها و نظرات مختلف در یک جا جمع شده تا به یک نظر جامع و هماهنگ برسند.

روحانی با بیان این‌که مسایل مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و فن‌آوری با یکدیگر مرتبط بوده و بهم گره خورده‌اند، اظهار داشت: به‌طور مثال نمی‌توان یک مسأله امنیتی را مدنظر قرارداد که در آن مسأله فرهنگی وجود نداشته باشد و یا یک مسأله فرهنگی که در آن اقتصاد موضوعیت نداشته باشد. همه امور با یکدیگر تداخل و امتزاج دارند.

روحانی افزود: قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، دفاعی، در کنار یکدیگر قدرت ملی را خلق می‌کنند و هر روز تقسیم‌بندی‌های جدیدی نیز به این مؤلفه اضافه می‌شود.

در ابتدای این دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، رییس سازمان ملی استاندارد و دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در سخنان جداگانه‌ای با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های رییس‌جمهوری از فعالیت شوراهای عالی مذکور گزارشی از اهداف و برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف ارایه کردند.

مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهتمام ویژه رییس‌جمهور به این شورا، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصه‌های مختلف به خصوص در دولت یازدهم، اقدامات اساسی را در عرصه‌های علمی و فرهنگی به انجام رسانده است و امروز در زمینه‌های مختلف از جمله سلول‌های بنیادی، نانو و هواوفضا دارای نقشه جامع علمی، هستیم.

وی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از موضوع اقتصاد مقاومتی مسأله فرهنگی است که بخش فرهنگی آن در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز با ارایه گزارشی از برنامه‌هایی که در دستور کار این شورا قرار دارد، اظهار داشت: در دولت یازدهم مصوبات شورای عالی فضای مجازی به مرحله اجرا درآمد، که مهم‌ترین آن شبکه ملی اطلاعات بود و در حال حاضر به دنبال تهیه اسناد تکمیلی این مصوبه هستیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به این‌که در دولت یازدهم تشکل‌های مختلف صنفی، مذهبی و سیاسی رشد قابل توجهی یافته‌اند، گفت: در شورای عالی فضای مجازی به دنبال فعالسازی این تشکل‌ها، در حوزه فضای مجازی هستیم.

نیره‌سادات پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد نیز با اشاره به این‌که شورای عالی استاندارد پس از ۸ سال دوره سکون و فترت، فعالیت خود را در دولت یازدهم با شتاب آغاز کرد، گزارشی از برنامه‌ها و اهداف سازمان استاندارد ارایه نمود و از اتخاذ رویکردهای نوین در این زمینه خبر داد.

 

مهدی نویدادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش نیز گفت: دغدغه اصلی ما در این شورا کیفیت‌بخشی به فرایند آموزش و پرورش فرزندان کشورمان متناسب با تحولات محیطی و اقتضائات زمان است.