رییس مجلس شورای اسلامی:ارایه وام کم بهره به بافندگان فرش در حال پیگیری است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان با بررسی و پیگیری، مشکل سقف سنی بافندگان فرش دستباف برای بهره‌مند شدن از خدمات بیمه را حل کرد. به گزارش ایسنا، علی لاریجانی به قم سفر کرده بود پس از بازدید از کارگاه بافندگی فرش دستباف ابریشم قم در جمع خبرنگاران گفت: فرش ابریشم قم از صنایع بسیار […]

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان با بررسی و پیگیری، مشکل سقف سنی بافندگان فرش دستباف برای بهره‌مند شدن از خدمات بیمه را حل کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی به قم سفر کرده بود پس از بازدید از کارگاه بافندگی فرش دستباف ابریشم قم در جمع خبرنگاران گفت: فرش ابریشم قم از صنایع بسیار ارزشمند ملی است و به لحاظ تکنولوژی سنتی از کیفیت بالایی برخوردار است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرش دستباف ابریشم قم یک اثر فاخر هنری است که صادرات خوبی داشته البته در سال‌های گذشته رقبایی در این زمینه در بازار اقدام به تولید و فروش فرش کرده‌اند که البته کیفیت فرش‌های دستباف تولیدی کشورهای دیگر به اندازه فرش ایران نیست.

لاریجانی با اشاره به این‌که بازدیدهای مکرری از کارگاه‌های فرش دستباف داشته و در جریان مشکلات بافندگان فرش قرار گرفته است، افزود: بافندگان زحمتکش فرش دستباف مشکلاتی دارند و در مجلس مصوبه‌ای برای بیمه بافندگان فرش دستباف به تصویب رسیده است البته برخی از بافندگان فرش دستباف به دلیل بالا بودن سن در حال حاضر نمی‌توانند از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی ادامه داد: می‌توان با بررسی و پیگیری مشکل سقف سنی بافندگان فرش دستباف را حل کرد تا پوشش بیمه‌ای به صورت فراگیر شامل بافندگان فرش دستباف نیز شود.

لاریجانی افزود: در صحبت‌هایی که با بافندگان فرش دستباف داشته‌ام عنوان کردند که برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه باید در منازلشان دار قالی داشته باشند که باید این موضوع نیز حل شود.

رییس نهاد قانون‌گذاری گفت: بافندگان فرش دستباف تقاضای ارایه وام با سود کم و همچنین مشکلات در خصوص معرفی ضامن به بانک را مطرح کردند که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد و بانک‌ها نیز باید در این خصوص همکاری لازم را انجام دهند البته باید برای رفع کلی مشکلات وضعیت صنعت فرش ارتقا یابد تا زمینه افزایش درآمد‌ها فراهم شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: با به سرانجام رسیدن موضوع هسته‌ای امیدوارم وضعیت صادرات فرش بهبود یابد تا مشکلات بافندگان فرش دستباف در سطح ملی حل شود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در یک کارگاه فرش دستباف در قم از نزدیک در جریان فعالیت بافندگان فرش دستباف ابریشم قم قرار گرفت و با بافندگان فرش دستباف صحبت کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنان قرار گرفت و اظهار داشت: مساعدت‌های لازم را برای رفع مشکلات آن‌ها انجام خواهد داد.