سهمیه مستقیم ایران به دو تیم کاهش می‌یابد؟

امتیاز نگران‌کننده باشگاه‌های ایران در آسیا   کنفدراسیون فوتبال آسیا رده‌بندی بر‌‌‌ترین اعضای خود را اعلام کرد که در این رتبه‌بندی فوتبال ایران در رده چهارم قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی نوشت: : «قدرت بزرگ شرق آسیا بار دیگر جایگاهش در این فهرست را تثبیت کرد و بالاتر […]

امتیاز نگران‌کننده باشگاه‌های ایران در آسیا

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا رده‌بندی بر‌‌‌ترین اعضای خود را اعلام کرد که در این رتبه‌بندی فوتبال ایران در رده چهارم قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی نوشت: : «قدرت بزرگ شرق آسیا بار دیگر جایگاهش در این فهرست را تثبیت کرد و بالاتر از عربستان سعودی و امارات متحد عربی قرار گرفت و ایران در رده چهارم ایستاد.

با ادامه پیدا کردن نمایش قدرتمند تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های باشگاهی کره جنوبی در لیگ قهرمانان آسیا که یک فاکتور اساسی برای ارزیابی تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در رنکینگ کنفدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل آسیا است، بار دیگر کره جنوبی قدرتش را در قاره آسیا ثابت کرد.

در فصل جاری دو تیم از لیگ فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل کره جنوبی (اف سی سئول و چونبوک موتورز) به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند. با ارزیابی عملکرد تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کره جنوبی در چهار فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا و درصدی که از جایگاه تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ملی کشورهای آسیایی در رنکینگ فیفا در نظر گرفته می‌شود، کره‌جنوبی با۹۶٫۲۹۴ در صدر آسیا قرار گرفت. این کشور از نظر میزان امتیاز در رده باشگاهی بیش‌ترین امتیاز را به خود اختصاص داده است. با فاصله بسیار کمی عربستان سعودی با ۹۹٫۹۳۸ در رده دوم قرار گرفته است.

امارات با توجه به نمایش تیم‌هایش در لیگ قهرمانان آسیا با ۹۱٫۵۳۳ در رده سوم قرار گرفته است. فوتبال ایران هم با وجود این‌که تیم ملی این کشور در صدر بهترین تیم‌های آسیایی قرار دارد با توجه به نمایش تیم‌های باشگاهی‌اش، از نظر اعضای کنفدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل آسیا در رده چهارم قرار گرفته است.

امتیاز ایران ۸۴٫۱۰۸ است که ۳۰ امتیاز آن مربوط به عملکرد تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل این کشور است که امتیازات کامل را کسب کرده، اما در رده باشگاهی از ۷۰ امتیاز ممکن فقط ۵۴٫۱۰۸ امتیاز را به دست آورده است که به خاطر نمایش بسیار ضعیف تیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های باشگاهی این کشور در لیگ قهرمانان آسیا در طول ۴ سال گذشته است.

کشورهای کره‌جنوبی، عربستان سعودی و امارات متحده عربی به خاطر نمایش با ثبات تیم‌های باشگاهی‌شان نسبت به ایران امتیاز بیش‌تری را کسب کردند.»

براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم ملی ایران با کسب ۳۰ امتیاز از ۳۰ امتیاز ممکن بهترین تیم آسیایی است و پس از تیم ایران تیم‌های کره‌جنوبی، ژاپن و عربستان در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند. در فوتبال باشگاهی نیز فوتبال ایران پس از کشورهای کره‌جنوبی، عربستان، ‌امارات، ‌قطر، چین و ژاپن در رده هفتم قرار گرفته است.

با این شرایط احتمال از دست رفتن یکی دیگر از سهمیه‌های مستقیم فوتبال ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد که در صورت این کاهش سهمیه، پرسپولیس و استقلال باید فصل بعد از مرحله پلی آف کار خود را در این مسابقات آغاز کنند.