توقف اتلاف ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز در ایران

توقف اتلاف ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز در ایران  با اجرای یک طرح جدید، سوختن و اتلاف روزانه حدود ۲۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت در تأسیسات تقویت فشار رگ سفید در مناطق نفتخیز جنوب متوقف شد. به گزارش مهر، محمدباورساد در تشریح اجرای طرح جدید توقف اتلاف و سوزاندن گازهای همراه نفت در […]

توقف اتلاف ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز در ایران

 با اجرای یک طرح جدید، سوختن و اتلاف روزانه حدود ۲۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت در تأسیسات تقویت فشار رگ سفید در مناطق نفتخیز جنوب متوقف شد.

به گزارش مهر، محمدباورساد در تشریح اجرای طرح جدید توقف اتلاف و سوزاندن گازهای همراه نفت در یکی از تأسیسات نفتی در منطقه آغاجاری، گفت: با اجرای ایک طرح ابتکاری توسط متخصصان داخلی و استفاده از امکانات موجود، روزانه ٢٠ میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت ایستگاه تقویت فشار گاز رگ سفید یک در ایستگاه تقویت فشار گاز رگ سفید دو جمع‌آوری و سوختن این گاز‌‌ها جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری با اعلام این‌که اجرای این طرح علاوه بر مزیت‌های اقتصادی منجر به عدم آلودگی محیط زیست و توقف انتشار گازهای همراه نفت خواهد شد، تصریح کرد: توربو کمپرسورهای ایستگاه رگ سفید یک به دلیل مشکلات فنی به صورت مستمر در سرویس قرار نداشتند.

این مقام مسؤول با بیان این‌که با بررسی‌های فنی انجام گرفته و استفاده از نرم‌افزار شبیه‌ساز توسط کارشناسان داخلی، انجام اصلاحیه‌های لازم در ایستگاه‌های تقویت فشارگاز رگ سفید یک و دو در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: در نهایت اجرای این طرح منجر به صرفه‌جویی و جمع‌آوری روزانه ٢٠ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت در این منطقه نفتخیز کشور شده است.

 

وی با تأکید بر این‌که جمع‌آوری این میزان گاز منجر به تأمین پایدارتر خوراک صنایع پتروشیمی بندرامام خواهد شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ظرفیت تزریق گاز به مخازن نفتی به ویژه مخزن بی‌بی‌حکیمه افزایش می‌یابد.