کاهش ۴٫۵ درصدی مصرف نفت‌خام در ایران

کاهش ۴٫۵ درصدی مصرف نفت‌خام در ایران باوجود افت سالانه ۴٫۵ درصدی مصرف نفت در ایران، همچنان ۲٫۱ درصد از نفت‌خام جهان در ایران مصرف می‌شود. به گزارش ایسنا، شرکت بریتیش‌پترولیوم در گزارشی اعلام کرد که در سال گذشته میلادی، مصرف نفت ایران ٤,٥ درصد افت سالانه داشته است. BP در گزارش «مرور آماری انرژی […]

کاهش ۴٫۵ درصدی مصرف نفت‌خام در ایران

باوجود افت سالانه ۴٫۵ درصدی مصرف نفت در ایران، همچنان ۲٫۱ درصد از نفت‌خام جهان در ایران مصرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، شرکت بریتیش‌پترولیوم در گزارشی اعلام کرد که در سال گذشته میلادی، مصرف نفت ایران ٤,٥ درصد افت سالانه داشته است.

BP در گزارش «مرور آماری انرژی جهان» در ماه ژوئن سال ٢٠١٦ میلادی، اعلام کرد میانگین مصرف نفت خام در ایران در سال ٢٠١٥ میلادی به یک میلیون و ٩٤٧ هزار بشکه در روز می‌رسیده است.

گزارش BP نشان می‌دهد که مصرف نفت ایران در سال ٢٠١٥ میلادی، نسبت به مصرف روزانه دو میلیون و ١٣ هزار بشکه نفت در سال ٢٠١٤ میلادی، ٤,٥ درصد افت داشته است.

بر پایه گزارش یاد شده، ایران در سال گذشته میلادی ٢,١ درصد از مجموع مصرف نفت خام جهان را به خود اختصاص داده بود که سبب شد این کشور در جایگاه دهمین مصرف‌کننده بزرگ این سوخت قرار گیرد.

 

در سال ٢٠١٥ میلادی، آمریکا با مصرف روزانه ١٩ میلیون و ٣٩٦ هزار بشکه نفت، بزرگ‌‌ترین مصرف کننده نفت جهان بود و چین و هند، رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده بودند.