مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود

ملکی مطرح کرد   نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی گفت: مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود. به گزارش خانه‌ملت، ولی ملکی با بیان این‌که حمایت از صنایع داخلی یکی از فاکتورهای مهم در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: صنعت […]

ملکی مطرح کرد

 

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی گفت: مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود.

به گزارش خانه‌ملت، ولی ملکی با بیان این‌که حمایت از صنایع داخلی یکی از فاکتورهای مهم در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: صنعت خودرو یکی از صنایع مادر در کشور است، لذا اگر از صنایع مادر حمایت‌های لازم صورت نگیرد، اقتصاد مقاومتی شکل نخواهد گرفت.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی، افزود: واردات هر نوع خودروی خارجی در شرایطی که خودروسازی داخلی با چالش جدی مواجه است، از طریق مناطق آزاد تجاری، مرزهای خاص با عناوین و ارتباطات خاص و یا از طریق مبادی رسمی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

باید به جای خروج ارز از کشور آن را جهت تأمین شغل و ایجاد ارزش افزوده برای اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری کرد

ملکی با بیان این‌که حمایت از تولید داخلی حمایت از کار و کارگر ایرانی و اشتغال در کشور است، ادامه داد: با برخورد ناشیانه و واردات هر خودرو تعداد زیادی کارگر بیکار شده و ساخت چند خودرو از گردونه تولید حذف می‌شود و سبب ضربه به اقتصاد کشور می‌شود.

وی با بیان این‌که باید به جای خروج ارز از کشور آن را جهت تأمین شغل و ایجاد ارزش‌افزوده برای اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری کرد، اظهار کرد: اگر به جای حمایت از تولید ملی و انتقال فن‌آوری، خودرو به کشور وارد کنیم، کم‌کم شاهد افزایش مشکلات اقتصادی در کشور خواهیم بود.

نباید راه سوءاستفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی باز شود

ملکی افزود: نباید راه سوءاستفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی باز شود و نباید اجازه داد، مناطق آزاد دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود.

 

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این‌که برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی باید الزامات سختی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: تنها باید مجوز ورود خودروهایی که تکنولوژی و فن‌آوری منتقل می‌کنند داده شود، و با انتقال تکنولوژی خودروهای داخلی را به روز و متنوع کرد.