تحلیل اونس طلا در کوتاه مدت

تحلیل اونس طلا در کوتاه مدت تازه‌‌ترین تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت با وجود این که تمایل بیش‌تری به روند صعودی دارد، اما دو سناریوی متفاوت برای آن پیش‌بینی شده است. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در تحلیل قبلی بر چند سطح کلیدی اشاره شد و روند را […]

تحلیل اونس طلا در کوتاه مدت

تازه‌‌ترین تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت با وجود این که تمایل بیش‌تری به روند صعودی دارد، اما دو سناریوی متفاوت برای آن پیش‌بینی شده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در تحلیل قبلی بر چند سطح کلیدی اشاره شد و روند را صعودی پیش‌بینی کرده بودیم و در حال حاضر قیمت با روند صعودی خود را به بالای ۱۲۶۳ رسانده است و در واقع قیمت جایی قرار دارد که احتمال رشد بیش‌تر پیش‌بینی می‌شود، اما در شرایطی که به زیر ۱۲۵۷ نفوذ نکند.

در اواسط هفته جاری، چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه ۹۵ سخنرانی یلن رییس بانک مرکزی آمریکا خواهد بود. که تأثیر زیادی بر اونس طلا دارد، پیش‌بینی ما این است که دو سطح ۱۲۵۷ یا ۱۲۷۸ در عین سخنرانی شکسته خواهد شد.

تحلیل تکنیکال اونس در تایم ۴ ساعته

قیمت از الگوی مثلث پهن شونده خارج شده است و به سطح مستحکم مقاومتی ۱۲۸۰ برخورد کرده است، این سطح می‌تواند سطح مقاومتی پیش روی قیمت در هفته جاری باشد، اما سناریو‌های وجود دارد که احتمال شکست این سطح و سطوح ۱۲۶۳ و ۱۲۵۷ در پایان هفته پیش‌بینی می‌شود.

سناریو مقاومتی و حمایتی

این سناریو مبنی بر این است که در شروع بازار با مقاومت ۱۲۷۸ روبه‌رو شود و قیمت با شکست سطح ۱۲۷۰ به سمت خط روند و سطح حمایتی ۱۲۵۷ پیش خواهد رفت و انتظار می‌رود به خط روند نزولی شکسته شده پولبک ایجاد کند و در ادامه با سناریوی مبنی بر حمایت قیمت بتواند در اواخر هفته به سمت سطح مقاومتی ۱۲۷۸ پیش برود.

سناریو افزایشی

این سناریو نیازمند سناریو مقاومتی و حمایتی است و چنان‌چه طبق سناریو عمل کند شروع سناریو افزایشی با شکست سطح مقاومتی ۱۲۸۷ آغاز شده و اهداف این سناریو ۱۲۸۸ – ۱۲۹۵ – ۱۳۰۳.۶۰ پیش‌بینی می‌شود.

سناریو کاهشی

آما سناریو کاهشی با نامعتبر شدن سناریو افزایشی رخ خواهد داد که دارای دو حالت است.

 

حالت اول: چنان‌چه بعد از سناریو مقاومتی به سطح ۱۲۵۷ برسد و با حمایت روبه‌رو نشود، با شکست این سطح و تثبیت قیمتی زیر ۱۲۶۳ احتمال کاهش بیش‌تر پیش‌بینی می‌شود و اهداف این سناریو ۱۲۵۳ و ۱۲۴۸ در مرحله اول و با شکست ۱۲۴۸ احتمال کاهش بیش‌تر پیش‌بینی می‌شود.